Aktuality

Za zasypanú garáž pokuta

 

 

Pred časom sme vás informovali v článku „Prečo som zasypal primátorovi garáž“ o spore, ktorý sa odohral vo Vlčej doline medzi miestnym obyvateľom z Dobšinej Ing. Tomášom Mišankom a primátorom mesta v zastúpení svojej garáže.

 

Celý spor vznikol podľa našich informácii z dôvodu dožadovania sa rovnakého zaobchádzania s občanmi ako s primátorom mesta Dobšiná Karolom Horníkom (Smer-SD), ktorému ako jednému z „mála vyvolených“ pluhovacie vozidlo podniku služieb mesta na spomínanom úseku vo Vlčej doline pravidelné pred garážou vypluhováva nahromadený sneh z pred súkromnej garáže.

 

Tomášovi Mišankovi a jeho rodine, ktorá sa už roky svojpomocne stará o poriadok a zjazdnosť komunikácii vyše mesta, lebo technické služby a ich pracovníci svoje povinnosti ignorujú, sa táto pretrvávajúca situácia zdala byť natoľko absurdnou, že sa na ňu Tomáš rozhodol upozorniť priamo primátora mesta a to tým, že mu pred vchod do jeho garáže navozil kopu snehu.

 

Reakcia na seba nenechala dlho čakať a zakrátko sa na mieste objavila privolaná hliadka mestskej polície. Tá na mieste skonštatovala, že na zhodnotenie možného priestupku si nechá určitý čas. O niekoľko dní už ale bolo jasné, že Tomáš Mišanko má za svoje počínanie zaplatiť pokutu vo výške 30 eur v blokovom konaní.

 

Podľa vyjadrenia polície mestská polícia v Dobšinej postupovala podľa zákona 372/90 §49 , odsek 1 písmeno d s odôvodnením že ide o schválnosť. Spojili sme sa preto aj s Tomášom Mišankom, ktorý nám prostredníctvom sociálnej siete Facebook, na ktorej nájdete aj nás tlmočil svoje stanovisko.

 

„Je to vlastne tak ,že keď verejne poukážeš na nejaký problém , si pokutovaný. Mestu som sa vždy snažil pomôcť a nejde mi o rozbroje. No namiesto toho, aby si priznali chybu a ospravedlnili sa , dali mi pokutu. No ja nežiadam ospravedlnenie, ale vyriešenie tohto stavu, ktorý sa netýka len Vlčej doliny, ale celého mesta Dobšiná. „ Zhodnotil situáciu a pokračoval.


„Tu sa žiaľ nič nerieši a radšej nikto nič nepovie. V ľuďoch je chyba a potom je to ťažký boj. Používa sa tu dvojaký meter, zamestnanec ale väčšinou robí na niečí príkaz, aj jeho nadriadený má príkaz… Preto som to vysypal tomu najvyššiemu , lebo on je ten kto dáva príkazy. Nejde mi o osobný problém chcel som poukázať na to ,že všetci tu žijeme a všetci vidíme aké sú tu cesty a že sa nič nevyrieši ak sa nezačne konať. Jedine takto viditeľne sa na to dá upozorniť. “ Povedal Tomáš Mišanko pre náš portál.


Na celom tomto spore, ktorý zaujal nejedného obyvateľa Dobšinej sme si všimli aj my jeden veľký nedostatok, ktorý zrejme prehliadli samotní príslušníci mestskej polície. Ich inštitúcia bola zriadená predovšetkým na udržanie poriadku a dohliadanie na verejnú bezpečnosť, no natíska sa tu otázka.


Ak človek, ktorý sa dlhé roky staral o poriadok v meste dostal pokutu za to, že si dovolil svojrázne upozorniť na problém, dostane ju teda aj zamestnanec mesta, ktorý si neplnil svoje pracovné povinnosti a nepluhoval úsek vo Vlčej doline ? Prípadne príjme voči svojej osobe sankcie jeho nadriadený?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »