Kultúra

Knižná beseda v ZŠ Dobšiná

 

V januári sme spolu s deťmi z našej základnej školy privítali v priestoroch našej školy vzácneho hosťa – obľúbenú detskú spisovateľku Lenku Vranovú. Autorka nám predstavila knihu „ Miškine biele Vianoce.“ Kniha obsahuje 17 vianočných na seba nadväzujúcich rozprávočiek. Tak ako každý deň vznikal nový príbeh o Miške a jej kamarátovi Števkovi, tak plynú aj dni v kalendári od 1. sviatku vianočného, cez Silvestra, do Troch kráľov, až pokým zo stromčeka neopadá ihličie…

Miškine dobrodružstvá sa odohrávajú v príjemnej rodinnej atmosfére so všetkými malými detskými radosťami a starosťami školákov a prelínajú sa príbehmi hračiek a vecí, ktoré ich obklopujú. Nenútene ich privedú aj do čias našich rodičov a starých rodičov, k hračkám, remeslám a zvykom. Sú plné humorných situácii, hravej tvorivosti a úprimnej detskej radosti a fantázie, doplnené aj o drobné poučenie.

Pani spisovateľka nám povedala aj niečo zo svojho života a trpezlivo odpovedala na otázky detí. Táto beseda bola pre nich inšpiráciou. A my sme doplnili školskú knižnicu a čitateľské kútiky v triedach o nové knihy. Teší nás, že pani spisovateľka prijala naše pozvanie a prišla medzi nás.

Mgr. Marína Krivanská, Mgr. Soňa Plutová

Translate »