Kultúra

Karneval CVČ v Dobšinej plný nápaditých kostýmov

 

Svoj, už druhý, tohtoročný ples zorganizovalo centrum voľného času v piatok, 2. februára v Kultúrnom dome v Dobšinej. Zúčastniť sa ho mohli všetky deti nášho mesta a blízkeho okolia. Súčasťou karnevalu bola aj súťaž o najkrajšiu masku a tombola. V úvode podujatia sa postupne predviedli všetky masky v tanečných kolách, ktoré si členovia našej poroty v zložení Mgr. L. Horváthová, p. A. Macková a Mgr. E. Mihoková mohli dobre prezrieť a vybrať tie najkrajšie.

Po prezentácii na nich čakala sladká odmena. Deťom sme v centre upiekli kakaové muffiny, ktoré dostali všetky masky. Nasledovalo losovanie tomboly a záver karnevalu patril diskotéke. Všetkým deťom ako aj ich rodičom ďakujeme za vysokú účasť na našom podujatí, ktorá nás veľmi potešila.

V súťaži o najkrajšiu masku to mala porota veľmi ťažké, pretože vybrať zo 107 krásnych, ale  aj originálnych masiek im dalo poriadne zabrať. Nakoniec sa rozhodli na tomto umiestnení: 1. miesto –  Simonka Vikartovská – Aladin, 2. miesto –  Bianka Kičurová a Stelka Jalčová – bača a ovečka, 3. miesto –  Veronika a Evička Markechové – kozmonautky s raketou. Porota sa rozhodla udeliť aj cenu poroty. Získala ju Lucka Mišanková za masku hrozno. Všetkým víťazom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie spoločné podujatie.

Mgr. S. Tešlárová

Translate »