Z činnosti MŠK – stolný tenis Dobšiná

Činnosť mestského športového klubu – stolný tenis  Dobšiná začala v roku 2018. Dovtedy klub existoval pod hlavičkou  LKVD Dobšiná, v ktorom  bolo združených viacej športových subjektov. V súčasnosti MŠK – stolný tenis združuje  vyše 20 členov od žiakov až  po veteránov, ktorí  súťažne pôsobia v 6. lige Gemer.

V súťažnom ročníku 2022/2023 sme z celkového počtu 12 účastníkov obsadili celkové 4. miesto s bilanciou zápasov 14 víťazstiev, 2 remízy a 6 prehier a pomerov setov  220:176. V zápasoch častejšie nastupovali mladší hráči, väčšinou žiaci a dorastenci, ktorí tak isto sa zúčastňovali aj bodovacích súťaží mládeže v rámci Východného Slovenska.

V súťažnom, práve prebiehajúcom ročníku 2023/2024, MŠK – stolný tenis, tak ako aj v minulom pôsobí v 6.lige Gemer za účasti 11 mužstiev. Veríme, že sa nám podarí umiestnenie minimálne zopakovať, ale našim predsavzatím je ísť vyššie a postúpiť do 5.ligy.

Činnosť MŠK-stolný tenis je závislá, tak ako aj iných športových podujatí , od financií. Preto naše poďakovanie za podporu a finančnú dotáciu na činnosti klubu patrí Mestu Dobšiná, primátorovi mesta, Jánovi Slovákovi, poslancom mestského zastupiteľstva. Veríme, že v našej činnosti nás podporia aj v roku 2024.

Vedenie MŠK –stolný tenis Dobšiná