Bilancovanie Lukostreleckého klubu Dobšiná za rok 2023

3D lukostreľba na Slovensku má veľa priaznivcov. Je to šport, ktorému sa môžu venovať všetci členovia rodiny. Spája v sebe pobyt na čerstvom vzduchu spojený so spoznávaním nových ľudí, s  návštevou nových zaujímavých miest. 3D súťažná lukostrelecká sezóna 2023 je pomaly za nami. Členovia Lukostreleckého klubu Dobšiná sa aj v roku 2023 aktívne zúčastnili na súťažiach pod taktovkou Slovenskej lukostreleckej asociácie ako aj Slovenského lukostreleckého zväzu.  Úspešne sme reprezentovali naše mesto na domácich ale aj zahraničných lukostreleckých podujatiach.

Sezónu sme úspešne odštartovali 2. apríla na  1. kole SP v terénnej a 3D lukostreľbe SLZ a v podobnom nastavení sme pokračovali na národných ale aj medzinárodných súťažiach. Vrcholom domácich súťaží bolo Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v 3D 2023, kde sme ako klub získali viacero titulov.

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v 3D 2023

Titul majster MSR v kategórii HU kadeti Róbert Bejtic

Titul 1vicemajster MSR  v kategórii HU senior ženy Mária Vilimová

Titul 2vicemajster MSR  v kategórii HU senior ženy Jana Bejticová

Majstrovstvá Slovenska  v 3D – lukostreľbe 2023

Titul majster Slovenska v kategórii HU kadeti Róbert Bejtic

Titul majstra Slovenska v kategórii HU senior ženy Mária Vilimová

Titul vicemajster Slovenska v kategórii HU senior ženy Jana Bejticová

Od 7. augusta 2023 sme aj my 4 členovia LK Dobšiná, tvorili spolu s ostatnými slovenským  strelcami najpočetnejšiu  výpravu na Majstrovstvách Európy  v rumunskom meste Alba Lulia. Po týždni plného strieľania a nových zážitkov sme s hrdosťou prevzali z rúk organizátorov striebornú a bronzovú medailu v kategórii HU ženy.

Slovenský pohár v 3D – lukostreľbe 2023

1. Miesto v kategórii HU kadeti Róbert Bejtic
  2. Miesto v kategórii HU ženy Jana Bejticová

HDHIAA – Majstrovstvách Európy Rumunsko 2023

Titul 1vicemajster EU v kategórii HU ženy Jana Bejticová

Titul 2vicemajster EU v kategórii HU ženy Mária Vilimová

Východoslovenský pohár v 3D – lukostreľbe 2023

1. Miesto v kategórii HU ženy Mária Vilimová
  2. Miesto v kategórii TRRB muž Martin Hrebenár

Stredoslovenský pohár v 3D – lukostreľbe 2023

1. Miesto v kategórii HU ženy Mária Vilimová
  2. Miesto v kategórii HU muži Peter Vilim

Ale nie sme len úspešný strelci, ako Lukostrelecký klub Dobšiná,  každý rok usporadúvame súťaže v 3D lukostreľbe. Tento rok to bolo hneď dvakrát, v júli 2.kolo Východoslovenského pohára 3D a v septembri 4.kolo Stredoslovenského pohára. Prípravy týchto podujatí sú náročné ale reakcie ľudí, ktorí sa k nám radi a opakovane vracajú nám vždy ukážu, že to čo robíme má naozaj význam.

V budúcej sezóne 2024 náš klub bude organizovať 6. kolo Slovenského pohára 2024, a ako každý rok sa pripojíme k organizovaniu regionálnych kôl Stredoslovenského a Východoslovenského pohára 2024.

Peter Vilim