Z činnosti MFK Dobšiná za rok 2023

V priebehu sezóny 2022/ 2023 aktívne pôsobia v MFK Dobšiná tri mužstvá: A-čko – VII. liga, starší žiaci – IV. liga a prípravka U-11-Obfz Rožňava. V práve ukončenej sezóne po odohratí 24 zápasov je bilancia A-mužstva, pod vedením Matúša Poliaka nasledovná: Odohraných 24 zápasov, 15 víťazstiev, 2. remízy, 7 prehry, skóre 56:33, bodov 47, 4. miesto.

O góly sa podelili: Adam Labuda – 9, Róbert Gotthardt – 7, Matúš Poliak – 6, Stanislav Grančák –  6, Mário Tokarčík – 4, Adrián Paulík – 4, Ivan Gallo – 3, Matúš Pitoňák – 3, Peter Fabián – 3,  Jakub Polanecký – 2, Matúš Smrek  – 2, Arnold Nagy – 1, Lukáš Lacko – 1, Štefan Brondoš – 1, Denis Turzák – 1.

V porovnaní s minulým ročníkom 2022, v sezóne došlo v mužstve k výraznému obratu. Aj keď účasť na tréningoch nie je veľká, na zápasoch je to iné, čo sa prejavuje aj na výsledkoch mužstva. Chlapci hrajú zápasy s odhodlaním, na ihrisku bojujú jeden za druhého, nechávajú na ňom srdce, za čo im patrí poďakovanie. Ďalším mužstvom reprezentujúcim MFK Dobšiná pod vedením Júliusa Strelku a Stanislava Grančáka sú starší žiaci a prípravka. Ich bilancia je nasledovná:

Starší žiaci: odohrané 8 zápasy, 4 víťazstvá, 4 prehry, skóre 35:29, bodov  12, 2. miesto. Strelcami mužstva sú: Kristián Holmok – 16, Ján Kollárik – 5, Erik Spišiak – 4, Samuel Breuer – 2, Sebastián Červenák – 2, Matej Leffler – 1, Dominik Filiczký – 1, Ladislav Červenák – 1, Adrián Červenák – 1.

Najmladší žiaci- prípravka U-11-obfz odohrali 8 zápasy s bilanciou: 5 víťazstvá a 3 prehry, skóre 35:28, bodov 15, 3. miesto. O góly sa podelili: Lukáš Horváth – 26, Dávid Vikartovský – 2, Július Rusnák – 2, Samuel Cina – 2, Stanislav Čonka – 2, Peter Adrián Ferko – 1.

Taktiež netreba zabudnúť že sme získali ocenenie pre najlepšieho strelca okresu v obidvoch žiackych kategóriách. Starší žiaci : Kristián Holmok 16 gólov. A prípravka U-11 Lukáš Horváth – 26 gólov. Za čo boli ocenení predsedom ObFZ Rožňava Jánom Džubákom.

Tak isto, ako hráčom A-mužstva MFK Dobšiná, patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu mesta Dobšiná, MFK Dobšiná, aj najmladším hráčom klubu – žiakom. Prajeme im veľa ďalších športových úspechov.

Poďakovanie mestu od MFK Dobšiná:  MFK Dobšiná touto cestou veľmi pekne ďakuje Mestu Dobšiná, mestskému zastupiteľstvu a Mestským lesom Dobšiná s.r.o. za poskytnutie finančných prostriedkov na rok 2023, ktoré výraznou mierou prispeli k udržaniu a ďalšiemu rozvoju futbalu v Dobšinej. Bez týchto prostriedkov by nebolo možné naďalej podporovať túto športovú činnosť a rozvíjať mladé talenty v našom meste. Z dotácie boli financované aktivity pre mužstvá: “A” mužstvo – VII. Liga- Obfz Rožňava, starší žiaci – IV. liga,  prípravka U11-Obfz Rožňava.

Vedenie klubu MFK Dobšiná