Kultúra

Vyrábali ručne viazané zápisníky

 

V priestoroch Mestského kultúrneho strediska, sa konali v utorok 12.novembra tvorivé dielne s prívlastkom výroby ručne viazaných zápisníkov. Záujem o ne bol zo strany verejnosti už tradične veľký, keďže sa na nich zúčastnilo 26 ľudí, od najmenších po dospelých. Ako nám povedala Ing. Mária Rybárová, riaditeľka CVČ v Dobšinej, zápisníky môžu slúžiť ako poznámkový blok, denník, album. Môže byť rôzne vyzdobený čipkami, mašličkami, prírodninami, farebne vymaľovaný.

„Výroba zápisníka nie je finančne náročná, potrebujeme kartón z krabice, látku,lepidlo, kancelársky papier, ihlu, niť, ozdoby, fantáziu a veľa trpezlivosti. Je to vhodný darček na Vianoce, preto je najdôležitejšie, že je vyrobený s láskou a myšlienkou na obdarovaného.“ Dokončila pre náš portál a môžete sami vidieť v našej fotogalérií, že šikovnosť pri výrobe zúčastneným nechýbala.

Riaditeľka ZUŠ Dobšiná, Mgr. Jana Krišáková, v tejto súvislosti podotkla: „Je obdivuhodné, s akou trpezlivosťou a zanietenosťou pracovali aj tie najmenšie deti a neodradilo ich ani používanie ihly a nite. Staršie deti vytvárali svoje dielko s precíznosťou a jasnou predstavou o hotovom výrobku. Veríme, že sme podnietili mnohých, aby si zápisníčky vyrábali aj doma a tvorivo trávili voľný čas.“ V mesiaci december sa budú tvoriť vianočné aranžmány. Dúfame, že prijmete pozvanie aj na tieto tvorivé dielne a vyrobíte si výrobky na spríjemnenie vianočnej atmosféry.

{gallery}foto_kultura/dielne_november{/gallery}

Poskytnuté foto: CVČ Dobšiná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »