Horník zasadne do krajského parlamentu

Včerajšok patril voľbám do orgánov krajských samospráv. Aj v našom meste sa volebné miestnosti otvorili v skorých ranných hodinách. V troch volebných okrskoch sme včera mohli voliť župana a piatich poslancov, ktorí budú zastupovať okres Rožňava v krajskom parlamente. K dispozícií máme v týchto chvíľach už oficiálne výsledky volieb. Pre našinca je asi najpodstatnejšie, že Dobšiná bude mať aj naďalej v Košickom samosprávnom kraji svojho zástupcu. Výsledok pritom vzišiel z celkových výsledkov, to ako sme volili v našom meste vám prinášame vo forme PDF dokumentu v linku.

Dokument – Ako sme hlasovali v Dobšinej

Do krajského parlamentu sa dostal primátor mesta Dobšiná Karol Horník (Smer-SD), ktorý v celom okrese nazbieral 1533 hlasov. Naproti minulým voľbám konaných v roku 2009 je to ale mierny prepad, keďže vtedy ho volilo až 2747 občanov. Príčina sa môže hľadať aj v mizernej účasti, keďže v našom okrese sa rozhodlo prísť k volebným urnám iba 19,08% oprávnených voličov. Na post predsedu KSK získal najviac hlasov Zdenko Trebuľa (Smer- SD) – 48,57 %,, nasleduje Rudolf Bauer (KDS) – 24,53 percenta. Títo dvaja kandidáti sa stretnú v boji o post župana v druhom kole o dva týždne. Kto teda bude zastupovať náš okres? Prinášame vám prehľadnú tabuľku.

Skratka politickej strany, alebo nezávislý kandidát

Meno a Priezvisko

Počet platných hlasov