Šport

Jakub Haviarik na Majstrovstvách Slovenska

 

Jakub Haviarik, žiak gymnázia v Dobšinej, dosiahol postup na celoslovenské kolo po dvoch suverénnych víťazstvách – najprv v obvodnom kole, ktoré sa uskutočnilo u nás v Dobšinej dňa 1.10.2013, a následne na krajskom kole v Kysaku dňa 15.10.2013. Majstrovstvá Slovenska sa organizovali 22.10.2013 v Závažnej Porube, kde Jakub nastúpil na štart napriek tomu, že nebol zdravotne v poriadku. Po perfektom výkone, kde musel bojovať nielen s konkurenciou najlepších 30 bežcov z celého Slovenska, ale aj so svojimi zdravotnými problémami, obsadil nakoniec výborné 16. miesto.

Na základe svojich očakávaní po minuloročných výsledkoch – v roku 2011 skončil na MS na 2. mieste – bol Jakub sklamaný. Ale všetci, hlavne športovci, vieme, že výsledok na takejto súťaži je podmienený mnohými faktormi a zdravie je z nich rozhodujúce. Nie je to náhodný výsledok, je to tvrdá systematická príprava, pevný režim dňa, životný štýl, zainteresovanosť rodičov, školy.

A ešte niečo o Jakubovi. Počas celého osemročného štúdia na našej škole reprezentoval svoju školu, mesto Dobšiná, okres aj kraj v množstve ďalších športových súťaží: atletika – vytrvalostné behy, hod kriketkou, volejbal, basketbal, futbal (minulý školský rok bol členom futbalového družstva žiakov Gymnázia v Dobšinej, ktoré postúpilo až na Majstrovstvá Slovenska do Trnavy), reprezentoval nás aj na medzinárodných športových olympiádach družobných miest v Kobióri, Sajószentpéteri, Dobšinej.

Nie je ale len vynikajúci športovec, je aj žiakom s výbornými vyučovacími výsledkami, zapája sa do vedomostných súťaží, je priateľsky, milý, obľúbený v kolektíve. Jednoducho sen každého učiteľa. Vzhľadom k tomu, že tento rok maturuje a odchádza z našej školy, prajeme mu ešte veľa, veľa úspechov. A aby som nezabudla aj na ďalších žiakov, ktorí nás reprezentovali v cezpoľnom behu:

Obvodné kolo: Tomáš Mihálik – 3. miesto, Ariana Palme – 1. miesto, Veronika Kontúľová – 3. miesto /všetci postúpili na krajské kolo/, Matúš Šipula, 4. miesto, Lukáš Haviarik – 8. miesto, Dominik Mol – 18. miesto, Vladimír Hric – 36. miesto, , Janka Garanová Krišťáková – 6. miesto, Daniela Lakatošová – 19. miesto, Katarína Lakatošová – 20. miesto, Alena Orosová – 22. miesto.

Krajské kolo: Tomáš Mihálik – 25. miesto, Ariana Palme – 24. miesto, Veronika Kontúľová – 16. miesto.

 

Pre náš portál pracovala: Mgr. Monika Lešková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »