Krimi

Výpis udalostí Mestskej polície v Dobšinej za mesiac máj 2018

 

3.5.2018 o 09:40 hod. oznámil majiteľ zariadenia v  Dobšinej, že jeho pracovníčku oklamal neznámy občan pri rozmieňaní peňazí. Na miesto sa dostavila hliadka MsP aj OOPZ, kde poškodená uviedla, že neznámy občan od nej žiadal zmeniť bankovku väčšej hodnoty. Neznámy použil starú metódu, raz jej  peniaze vrátil, potom už chcel  konkrétne bankovky až nakoniec ju tak pomotal, že stratila prehľad koľko jej dal a koľko dala ona jemu. Keď odišiel, zistila, že ju oklamal o značnú sumu, tak to potom oznámila. Bola vykonaná ohliadka zariadení v meste, ale nebol zistený pohyb osoby podľa popisu poškodenej. Vec realizuje OOPZ ako majetkový skutok.

5.5.2018 v čase o 19:50 hod. počas hliadkovej činnosti zistené osobné motorové vozidlo, ktoré sa preháňalo po ulici  bez ŠPZ. Hliadka sa pustila za vozidlom a keď zastavilo na Zimnej ulici, tak sa 19-ročný vodič nevedel preukázať potrebnými dokladmi na vedenie vozidla, lebo ich ani nemal, nevlastnil vodičský preukaz. Bolo vyrozumené OOPZ, kde si hliadka vodiča – nevodiča prevzala a vec riešila. Podozrivému sa zrejme adrenalínová jazda bez dokladov zapáčila, pretože o dva dni neskôr sa situácia zopakovala, len tentokrát náš vodič – nevodič nezvládol riadenie a po prejazde križovatkou s vozidlom zaparkoval  v rodinnom dome na Jarkovej ulici a zase bude mať opletačky so zákonom. Prípad realizovala Polícia.

6.5.2018 o 14:00 hod. telefonický oznámila zamestnankyňa predajne potravín, že v predajni došlo ku krádeži. Vyslaná hliadka na mieste zistila 30-ročného občana z Dobšinej, ktorý si vložil čokoládovú tyčinku do odevu a chcel z predajne odísť bez zaplatenia, no  všimla si to pozorná predavačka. Keďže menovaný nebol v tomto smere nováčikom, po krádeží odevu, botasiek, tentokrát dostal chuť na sladké. Keďže v danom prípade pre opakované krádeže, sa jedna o podozrenie z trestného činu, bola vec odovzdaná na riešenie Polícii.

13.5.2018 vo večerných hodinách požiadala obyvateľka Banskej ulice o pomoc, nakoľko ako uviedla, už od obedu majú susedia „bašavel“, je tam hluk, krik a hrá hlasná muzika, čo je pravidelne každý mesiac. Aj napriek skorému dátumu, hliadka na mieste zistila, že v rodinnom dome na ulici je hluk a prebieha tam oslava. Rodinní príslušníci sa stretli u rodičov a oslavovali príchod člena rodiny z Anglicka, samozrejme nesmel chýbať alkohol a muzika. Do oslavy sa zapojili všetci, takže bolo veľmi ťažko v dome s niekým komunikovať, preto tam musela hliadka zasahovať niekoľkokrát do noci. Ako to už býva vo väčšine prípadov, najprv spolu pijú a potom sa bijú“ platí doslova aj v tomto prípade. Na druhý deň doobeda oznámili obyvatelia ulice bitku na menovanej ulici. Hliadka na mieste krotila dvoch bratov, ktorí si po náročnej prepitej noci skočili doma do vlasov a bili sa aj na ulici, kde musela zakročiť hliadka. Majiteľke domu za neprimeranú oslavu a rušenie nočného kľudu bola uložená pokuta.

17.5.2018 v čase o 11:45 hod. bol nahlásené na MsP, že skupinka deti kreslila na steny rodinného domu na Jarkovej ulici a keď na nich ľudia kričali, tak utiekli.  Na základe kamerového záznamu bol ako šikovný umelec zistený 11-ročný maloletý z Kúpeľnej ulice. Ako uviedol hliadke, doobeda sa zúčastnili na akcií konanej v parku, kde kreslili na asfalt. Po akcií si nechali kriedy, nejaké ešte pozbierali a po ceste domov pokračovali v načatej činnosti, tentokrát však po stenách rodinných domov. Keďže maľby boli realizované len obyčajnou kriedou, dali sa našťastie odstrániť z fasády domu. Prípad bol vzhľadom na vek páchateľa odložený.

22.5.2018 o 15:30 hod. zistila rómska hliadka na osade poškodenie oplotenia a rozbité vchodové dvere na objekte predajne umiestnenej pri vjazde do osady. Šikovný páchateľ, alebo páchatelia, zo zadnej strany betónového oplotenia  povyberali betónové dielce zo stĺpov, a tak sa dostali k objektu. Tu rozbili vchodové dvere do bývalej predajne, kde však majiteľ už našťastie nemal žiaden tovar. Bola vykonaná ohliadka miesta, kde z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bolo vo veci vyrozumené OOPZ, ktoré si prípad prevzalo na realizáciu.

24.5.2018 v čase o 11:00 hod. oznámil syn majiteľky domu na Novej ulici, že po príchode na záhradu našiel poškodený skleník a to rozbitú jednu sklenenú tabuľu. Ako uviedol, na mieste našiel dva brúsené poháriky a črepy z ďalšieho, ktorými niekto rozbil sklo, pravdepodobne z okna zariadenia o dva domy nižšie. Bolo vykonané šetrenie, kde vo vitríne vstupnej haly zariadenia, boli nájdené totožné poháriky, takže pravdepodobne pochádzali odtiaľ. Nakoniec sa ku skutku doznal 17-ročný chovanec zariadenia, ktorý poháriky zobral z vitríny a z okna kuchynky na poschodí ich vyhodil, tie preleteli susedovu záhradu a v ďalšej poškodili skleník. Za svoj skvelý hod pohárikom, si mládenec vyslúžil pokutu a  škodu bude musieť majiteľovi uhradiť.

25.5.2018 o 15:30 hod. oznámil telefonicky otec majiteľky domu, že pri kontrole našiel vytlačené okno na dome a chýbajú nejaké veci. Hliadke na mieste uviedol, že dcéra aj s manželom je mimo bydliska, tak chodí pravidelne kontrolovať dom. Keď prišiel  tak našiel vytlačené okno na kuchyni, kadiaľ sa pravdepodobne dostali dnu a v dome bol neporiadok. Boli povyberané veci zo skríň, pravdepodobne aj nejaké chýbajú a chýba taktiež televízor. Nakoľko v danom prípade sa jednalo o podozrenie z trestného činu, vec bola odovzdaná Polícií na realizáciu.

30.5.2018 o 15:30 hod. oznámila telefonicky zamestnankyňa obchodu na námestí, že pri kontrole záznamu z kamier , ktoré majú umiestnené v predajni zistila krádež vecí. Hliadka na mieste prezretím záznamu v predajni zistila, že neznámy mladík si pri skúšaní vecí a to trička a teplákov, tieto zabudol vyzliecť, natiahol si  svoje oblečenie a z predajne kľudne odišiel.  Na základe popisu bolo vykonané šetrenie, kde ako šikovného zlodeja hliadka zistila 20-ročného občana z Popradu, ktorý s družkou býva toho času už v Dobšinej. Hliadka ho pristihla hrdo kráčať v novučičkých teplákoch a tričku smerom k domu. Samozrejme za veci kúpené za päť prstov si musel riadne zaplatiť a priplatil si aj pokutu.

Michal Gergoš, náčelník MsP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »