XXVIII. ročník PPP F3F FAI v okolí Dobšinej

XXVIII. ročník pretekov o putovný pohár primátora mesta Dobšiná F3F FAI, sa uskutočnil v dňoch 09.- 10. júna 2018  na svahoch Dobšinského kopca v lokalite Gugel. Už po dvadsiaty ôsmykrát sa táto súťaž leteckých modelov, vetroňov ovládaných rádiom vrátila na svahy v okolí Dobšinej. Organizátor podujatia LERMAS-KLM pod taktovkou pána Mgr. Štefana Andogu pripravili dvojdňovú súťaž pre 17 pretekárov, ktorá priniesla zápolenie pilotov z rôznych kútov našej vlasti. Sobotňajšie počasie prinieslo úplne všetko, slniečko, vietor, ale aj poriadnu búrku. Pilotom sa podarilo odlietať potrebné počty kôl už v tento deň. Nedeľa priniesla krásne slnečné počasie, no žiaľ aj bezvetrie, takže lietanie nebolo také oko by si každý prial. „Myslím si, že nie je potrebné veľa slov, to že je to dvadsiaty ôsmy ročník rozprava za všetko. Toto podujatie sa už stalo tradíciou a ja pevne verím, že to tak ostane aj naďalej,“ dodal v závere primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák.

Red.