Aktuality

Vodárne opravujú rozbité cesty

 

Mnoho obyvateľov mesta Dobšiná už dlhé roky upozorňuje na stav ciest a chodníkov, ktoré sú na mnohých miestach v dezolátnom stave. Azda najviac tieto problémy vidieť na uliciach Novej, Hronskej, Záhradnej a Zimnej, kde najmä po nekonečných opravách vodovodného potrubia zostali krátery, ako po výbuchu ručného granátu. Tieto jamy neraz spôsobujú zranenia občanov, ktorí vplyvom zlého osvetlenia nočných ulíc, prípadne horšou pozornosťou skončia v týchto výkopoch, ktoré na nich číhajú doslovne na každom kroku.

 

Ako ale vidno na našich záberoch z dneška, aspoň malú náplasť dostanú najmä motoristi. Východoslovenská vodárenská spoločnosť po opätovných úpravách na zariadeniach sa totiž rozhodla, že po svojich prácach napraví škody spôsobené na vozovke. Ako nám povedal vedúci skupiny: „Momentálne asfaltujeme časť Novej ulice od hornej zatáčky a následne sa presunieme na Záhradnú ulicu, ktorá je značne poškodená“.

 

Či sa svojej očakávanej opravy dočkajú aj ostatné ulice v meste zatiaľ nevedno. Mnohí občania sa ale dožadujú nie látania, ktoré jednak nič nevydrží a vozovka a chodníky po ňom aj tak zostávajú narušené, ale kompletnej renovácie ciest a chodníkov. Taktiež si všimli, že mnohé práce vodární prebiehajú s časovým odstupom a na mnohých miestach sa opravy prevádzajú opakovane, čo má za následok podozrenia z nekvalitne odvedenej práce.

 

 Mnohí vyslovujú želanie, aby vodárne dali svoje potrubia uložené pod komunikáciami kompletne v čo najkratšom čase doporiadku a tak sa mohli raz a navždy ukončiť nekonečné etapy rozkopávania a plátania ciest a chodníkov.  Pod príspevkom vám prinášame malú fotogalériu z prác vodárov, ktorí v týchto chvíľach zalievajú výkopy asfaltom na rozhraní ulíc Nová a Záhradná. 

 

Foto: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/oprava_ciest{/gallery}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »