Kultúra

Veľkonočný duch v raji

 

V decembri 2013 zamestnanci obce Stratená pripravili v rámci národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, predvianočnú akciu s názvom „Vianoce sú za dverami“, ktorú realizovali v Dobšinskej Ľadovej Jaskyni. Pokračovateľom tohto úspešného projektu boli tvorivé dielne určené pre deti, mamy a babičky v Stratenej s názvom „Veľkonočný duch v raji“, ktoré sa konali v piatok, 11. apríla 2014. Podujatie zorganizovala obec Stratená v spolupráci s OOCR Slovenský raj, Centrom voľného času, detí a mládeže v Dobšinej a TIC Dobšiná.

Jednou z najvýznamnejších priorít OOCR Slovenský raj je pozdvihnúť druhú najnavštevovanejšiu destináciu Slovenska do medzinárodných top turistických rebríčkov. Zhodlo sa na tom 23 členov organizácie, z toho 11 samospráv a 12 ostatných subjektov vrátane členov z Gemera, ktoré OOCR Slovenský raj založili. Podotknime, že vstup do OOCR Slovenský raj odobrili dobšinskí mestskí poslanci 29. februára 2012. Organizácia odvtedy organizuje a podporuje najrôznejšie podujatia zamerané na verejnosť.

Ako nám povedala Bc. Darina Chovancová, pracovníčka TIC Dobšiná: „Toto podujatie bolo určené pre všetky vekové skupiny. Deti v spolupráci s CVČ Dobšiná vyrábali venčeky s kvietkami z organzy, ktoré sa zhotovujú opaľovaním nad sviečkou. Mamičky a babičky zase pripravovali vajíčka technikou patchwork, ktorú ich učila pani Magda Šoltésová . Na začiatku sme pre všetkých účastníkov pripravili zoznamovaciu hru, ktorá spočívala v hádzaní polystyrénového vajíčka. Ten, kto chytil vajíčko, postavil sa do stredu kruhu a povedal, čím chce byť, keď vyrastie, prípadne u dospelých, čím chcel byť v detstve.

Následne sme sa pustili do aktivít, popri ktorých bolo zabezpečené malé občerstvenie. Každý účastník si svoj výrobok odniesol domov. Na záver sme účastníkov obdarovali odznakmi s maskotom OOCR, Šťastkom. Nielen deťom, ale aj mamičkám a babičkám sa táto akcia veľmi páčila.“ Podľa informácií OOCR Slovenský raj plánuje aj v budúcnosti v spolupráci s miestnymi samosprávami a organizáciami pripravovať, prípadne sa spolupodieľať na príprave podujatí určených pre domácich obyvateľov, ale aj návštevníkov nášho regiónu

{gallery}foto_organizacie/duch_raj{/gallery}

Poskytnuté foto: Bc. Darina Chovancová 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »