Kultúra

Veľkonočná výstava približuje tradície

 

Centrum voľného času, detí a mládeže v Dobšinej usporadúva práve dnes od 08:00 do 15:00 hod. veľkonočnú výstavu. My sme ju navštívili ešte pred jej otvorením. CVČ v Dobšinej je dlhoročne známe organizovaním rôznych podujatí a táto Veľkonočná výstava iste poteší nejedného návštevníka. Všetko sa odohráva v týchto chvíľach v priestoroch sály Mestského kultúrneho strediska, kde sú pozvaní všetci obyvatelia a návštevníci mesta, ktorí majú záujem aj skrz výstavy načerpať inšpiráciu.

Na výstave sa môžete pokochať pohľadom na najrôznejšie predmety, vyrobené žiakmi škôl v Dobšinej, ktoré majú súvis s najväčšími sviatkami jari. Ako si môžete všimnúť na nami urobených fotografiách, šikovnosť žiakov a ich pedagógov nepozná hraníc, pretože všetky vystavované práce pochádzajú z ich vlastnej tvorivosti. V prípade ak sa návštevníkovi výstavy vyrobený produkt zapáči natoľko, že by si ho rád odniesol domov, je možné si niektoré práce zakúpiť.

„Túto výstavu organizujeme už tradične v spolupráci so všetkými školskými zariadeniami na území nášho mesta. Budeme veľmi radi, ak sa podarí skrz prezentované práce inšpirovať návštevníkov výstavy. Našou snahou je priblížiť tradície, ktoré majú korene v ľudovom umení a zručnosti, pričom uprednostňujeme prírodné materiály“. Povedala nám Mgr. Sylvia Tešlárová z Centra voľného času. Vysoká úroveň prác na výstave je zaručená a príďte sa pozrieť do Mestského kultúrneho strediska aj vy, ako žiaci školských zariadení v Dobšinej prispeli svojim úsilím k navodeniu veľkonočnej atmosféry pre širokú verejnosť.  

{gallery}foto_organizacie/cvc_vn2014{/gallery}

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »