Ukončenie jesennej sezóny MFK Dobšiná

Do sezóny 2023/2024 klub vstúpil s novým vedením. Predsedom klubu sa stal Gejza Spišiak. Zároveň pribudlo niekoľko nových hráčov, čo sa prejavilo na tréningovej morálke. Úvodné zápasy ukázali že keď sa mužstvo spolu zohrá, tak prídu aj výsledky. Všetkým hráčom patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu a zároveň, aj mesta Dobšiná.

V priebehu sezóny 2023/2024 aktívne pôsobia v MFK Dobšiná tri mužstvá: A-čko – VII. liga, straší žiaci – IV. liga, a prípravka U-11-obfz Rožňava. V práve ukončenej jesennej časti, po odohratí 12 zápasov a jednej predohrávky, je bilancia A – mužstva pod vedením Petra Fabiána a Gejzu Spišiaka nasledovná : odohraných zápasov – 13, víťazstvá – 6, remíza – 1, prehry – 6, skóre 34:35, bodov – 19, 7. miesto.

Strelcami mužstva sú: Marián Gábor – 16, Peter Fabián – 8, Alexander Lalík – 5, Adam Labuda – 3, Mário Tokarčík – 2, Peter Revay – 2, Samuel Čonka – 1, Denis Turzák – 1, Jakub Polanecký – 1, Ján Gelda – 1.

Ďalším mužstvom reprezentujúcim MFK Dobšiná pod vedením Pavla Horvátha a Martina Mihoka sú starší žiaci a prípravka. Ich bilancia je nasledovná:

Starší žiaci odohrali súťaž dvojkolovo. Odohrané zápasy – 8, víťazstvá – 5, prehry – 3,
skóre 39:20, bodov – 15, 2. miesto. Strelcami mužstva sú: Erik Spišiak – 13, Lukáš Horváth – 5, Matej Leffler – 5, Adrián Červenák – 5, Eduard Gono – 4, Michal Gaži – 2, Kristián Červenák – 2, Stanislav Čonka – 1, Ladislav Červenák – 2.

Najmladší žiaci – prípravka U-11. Odohrali 7 zápasov s bilanciou: víťazstvá – 4, prehry – 2, remíza – 1,  skóre 33:16, bodov 13, 2. miesto. O góly sa podelili: Stanislav Čonka – 9, Filip Mihok – 7, Dávid Vikartovký – 7, Milan Červenák – 3, Šimon Klausmann – 2, Peter Adrián Ferko – 1, Leo Horvath – 1.

Tak isto, ako hráčom A-mužstva MFK Dobšiná, patrí poďakovanie za vzornú reprezentáciu mesta Dobšiná, MFK Dobšiná, aj najmladším hráčom klubu – žiakom. Prajeme im, aby počas zimnej prípravy pre jarnú časť sezóny načerpali veľa síl- fyzických a psychických, zdokonalili sa v technike, taktike, a tak mohli vzorne reprezentovať mesto a klub vo svojich súťažiach.

Vedenie klubu MFK Dobšiná