Šport

Vianočný turnaj v stolnom tenise

Tak ako každý rok, tak aj v minulom roku na jeho konci usporiadal Mestský športový klub – stolný tenis Dobšiná z poverenia Komisie školstva, telovýchovy, športu a kultúry pri MsZ v Dobšinej Vianočný stolnotenisový turnaj. Turnaj prebiehal 30.12.2023 v priestoroch telocvične Základnej školy Eugena Ruffinyho v Dobšinej za účasti viac ako 30 stolných tenistov od kategórie žiakov až po veteránov. Súťažiaci boli rozdelení do skupín, kde sa stretol každý s každým. Zo skupín postúpili prví dvaja do vyraďovacej fázy, kde sa hralo KO systémom.

Vo finále sa stretli Peter Čarnoký s Milanom Lenkeyom, kde po tuhom boji, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje, zvíťazil Peter Čarnoký 3:0. V boji o tretie miesto porazil František Koutek Mariána Bubenčíka 3:0. Po dvojhrách nasledovali štvorky s konečným poradím:  1. Marián Bubenčík – Roman Červenák st., 2. František Koutek – Miloš Kliment, 3. Peter Čarnoký – Dušan Zahoranský, Milan Lenkey – Daniel Valentko.

Záverom chceme poďakovať primátorovi Mesta Dobšiná, Jánovi Slovákovi, poslancom MsZ mesta, Komisii školstva, telovýchovy, športu a kultúry pri MsZ za finančnú pomoc pri organizovaní turnaja.