Aktuality

Snehovú kalamitu Dobšiná zvládla

 

Dobšiná má za sebou snehovú nádielku, o ktorej sa mnohým ani nesnívalo.  Na väčšine ulíc boli až tak zasnežené chodníky, že sa po nich nedalo kráčať. Obyvatelia radšej volili pri plnení svojich každodenných povinností vypluhované vozovky.  Lopaty a špachtle sa stali v dnešný deň pre Dobšinčanov nutnosťou, ak sa chceli dostať zo svojich príbytkov. Verejná autobusová doprava v niektorých prípadoch meškala a cestujúci sa opozdili do práce či škôl.

 

Cez túto kalamitnú situáciu nezaháľalo ani mesto Dobšiná, konkrétne Podnik služieb mesta, ktorý sa už od včerajška snaží sprístupniť všetky komunikácie v meste. „Začali sme o 23.-tej hodine a skončili sme až teraz. Striedali sme sa za volantom a robili sme celú noc, aby sme urobili všetko potrebné a zajtra pokračujeme ďalej. Kalamitu sme našťastie zvládli bez vážnych problémov“. Povedal pre náš portál konateľ Podniku služieb Tibor Harmatha a dodal:

 

„Žiaľ prácu nám aj tento rok znovu sťažovali odparkované autá na uliciach. Pluhovali sme dovedna 4 krát celé mesto, teda všetky komunikácie. V priemere sme pluhovali každé dve a pol hodiny. V tejto kalamitnej situácií nám ale vypomohla technika Mestských lesov a firmy Agrodrev. Všetko je momentálne prejazdné a už ráno o 7:00 hod. sme mali prejazdnosť ulíc zabezpečenú a teraz všetko dočisťujeme a zajtra sa bude sneh z ulíc odvážať.“

 

Dodajme, že na sprístupnení najmä úsekov námestia sa taktiež podieľali aj pracovníci VPP, ktorí lopatami odhŕňali sneh z ulíc a vytvárali koridory pre voľný prechod občanov.  Podľa najnovších informácií Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) stále varuje verejnosť aj v našom okrese výstrahou prvého stupňa týkajúcej sa dneška a zajtrajška pred tvorbou poľadovice.

 

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_aktuality/kalamita_2013{/gallery}

{youtube} 7MrGRJHsFdw {/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »