Deti oživia námestie snehovými výtvormi

Snehovú nádielku, ktorá zasypala Dobšinú pred niekoľkými dňami sa rozhodli využiť žiaci školských a predškolských zariadení v meste. Sneh na zrekonštruovanom námestí sa ťažkými mechanizmami nevyváža, a tak jeho navrstvené kopy poslúžili deťom ako vhodný stavebný materiál. Zo snehu sa žiaci podľa svojej vlastnej predstavivosti a fantázie v najbližších dňoch pokúsia vytvoriť diela veľkých rozmerov, ktoré by sa mali týkať určitého podujatia, ktorým už teraz žije celá Dobšiná.

Ako nám pre náš portál povedala Mgr. Beata Palacková „Motivačným je, že sa v našom meste budú zakrátko konať už tradičné automobilové preteky Dobšinská zima. Preto sa deti budú snažiť o tvorbu dopravných prostriedkov. V duchu týchto pretekov, by sme im aj takýmto spôsobom chceli spraviť reklamu.“ Na námestí pritom, už stál jeden výtvor auta od žiakov Špeciálnej školy v Dobšinej, ktorí prišli v dopoludňajších hodinách. Žiaci CVČ, gymnázia, základnej a umeleckej školy sa do práce pustili s veľkou chuťou a nasadením s príchodom 14.-nástej hodiny.

„Chceme najmä zamestnať deti aj na poobedie, aby netrávili čas iba pri internete, či televízií. Taktiež môžu skrášliť naše námestie a využiť sneh. Malé deti do toho idú s veľkou chuťou, no také kvantum snehu nezvládajú a starší majú zase nápady zvládnuť to, len nemajú až taký záujem zapojiť sa. U nás sme nechceli narúšať vyučovanie, takže sme museli prísť v popoludňajších hodinách  a to tiež robí trochu problém. Myslím si, že keď všetko skĺbime s nápadmi, tak to pôjde“. Dodala s úsmevom Mgr. Palacková zo Základnej školy v Dobšinej. Občerstvenie pre deti počas vytvárania dielok zaobstaralo vedenie mesta Dobšiná v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom. Obyvatelia mesta sa tak môžu tešiť okrem pretekov, vďaka šikovným deťom na netradičnú výzdobu námestia, ktorá bude zdobiť jeho plochu až do oteplenia.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_organizacie/stavanie_sneh{/gallery}