O klzisko v Dobšinej je veľký záujem

V dnešnú sobotu sme sa zastavili pri miestnom klzisku, ktoré je v tesnej blízkosti budovy gymnázia. Poobedné slnečné počasie s mínusovými teplotami, vylákalo mnohých Dobšinčanov na korčule. Na samotnom klzisku bolo ihneď vidieť, že nemá núdzu o návštevníkov, z ktorých väčšiu časť tvorili deti,  pričom niektoré sprevádzali aj ich rodičia. Na všetko, tiež dohliadali aj stáli pracovníci klziska, ktorí dbajú o bezpečnosť.

„Je nám tu veľmi dobre, počasie je príjemné a som veľmi rada, že aj u nás sa dá odreagovať takouto formou. Klzisko síce nie je veľmi veľké, ale aj tak je výborné, že deti majú kam v toto obdobie ísť a trochu zmysluplnejšie tráviť voľný čas“ Povedala nám jedna z mamičiek, ktoré na klzisko zavítali so svojimi ratolesťami. Samotnú prípravu ľadovej plochy, z ktorej majú radosť mnohí pripravovali konkrétni ľudia, a preto sme oslovili koordinátorku VPP Helenu Bubenčíkovú, ktorá nám opísala priebeh prác.

„O tohtoročné sprístupnenie klziska sa postaralo vedenie mesta, menovite pán prednosta Holienčík a konateľ Podniku služieb mesta Dobšiná Harmatha. Ja osobne som dohliadala na aktivačných pracovníkov, ktorí plochu pripravovali a bez nich by klzisko neexistovalo. Všetci pracovníci boli Rómovia, ktorí sa bez námietok pustili do tejto práce.“ Zdôraznila pani Bubenčíková a dodala:

„Mali sme aj veľké problémy, lebo počasie nám predtým neprialo, nemrzlo a tým pádom sme nemohli polievaním vytvoriť ľad. Ja a aj naši pracovníci z VPP sme spokojní, keď vidíme, že ľudia sa korčuľujú, najmä deti a žije to tu. Návštevníci majú na odloženie vecí k dispozícií lavičky a na všetko dohliadajú naši pracovníci, ktorí majú trojzmennú službu.“ Dokončila pre náš portál koordinátorka VPP Helena Bubenčíková.

Foto & video: Redakcia MD

{gallery}foto_kultura/korculovanie_2013{/gallery}