Piatkové Dni mesta Dobšiná v znamení zábavy a ľudových tradícií

Dni mesta Dobšiná sa v piatok niesli v znamení ľudových tradícií a zábavy. O 9.tej hodine zahájil tento deň remeselnícky jarmok priamo na námestí spojený s predajným jarmokom. Aj napriek nepriaznivému a chladnému počasiu sa na námestí v Dobšinej zišli stovky návštevníkov, ktorých zakrátko rozveselil pestrý kultúrny program. Ten odštartovali deti z miestnych škôl a predškolských zariadení nášho mesta, ale tiež domáci rómsky súbor O Roma Dobšinatar a detský folklórny súbor Gemerčatá. Slova sa neskôr ujal doktor Jaj Blíto s Happy Zoo.

Na svoje si prišli od 15.nástej hodiny priaznivci folklóru a ľudových tradícií, kde sa na pódiu postupne vystriedali FS Hôra z Rejdovej, domáci FS Gemer, ale tiež ľudová hudba Martinky Bobáňovej z Terchovej, či FS Hriňovčan. Pre návštevníkov bolo v popoludňajších hodinách pripravené aj malé pódium v parku na ulici SNP, kde vystúpili folklórne súbory a hudobná skupina. Na divákov čakala aj tombola o hodnotné vecné ceny a neskôr vystúpenie krásny La Femme a orientálna tanečná shou. Veľkú časť tohto vydareného dňa aj napriek vrtochom počasia, sme pre vás zaznamenali vo forme fotografii.

Foto: Redakcia MD & Karin Puškášová