Aktuality

Majáles v Dobšinej prilákal stovky návštevníkov

 

V sobotu 23. mája sa futbalový štadión v Dobšinej premenil na centrum atrakcií pre deti a dospelých. V jeho priestoroch sa totiž konal Majáles plný hier a výbornej atmosféry. Od deviatej hodiny začali do areálu futbalového ihriska prúdiť návštevníci, na ktorých čakali tvorivé dielne, najrôznejšie súťaže pre deti, no pre nebojácnych aj škola lukostreľby, či streľba zo vzduchovky. Príjemnú atmosféru po celý čas umocňovala živá country skupina Betliarske vidly.

Svoju zdatnosť predviedli súťažiaci v disciplínach, ktoré si pre nich pripravili Mestské lesy s.r.o. a to v hode polenom, rúbaní dreva, ale tiež pílení. Pre návštevníkov bola pripravená aj ukážka práce mladých hasičov pri zdolaní požiaru. Pre nás zatiaľ nie veľmi známym bol nácvik a tréning severskej chôdze, tzv. Nordic wolkingu.

Všetkým, ktorí mali záujem sa venovala akreditovaná inštruktorka Mária Jasenčáková (bývalá československá a slovenská sánkarka, účastníčka piatich zimných olympijských hier). Počas dvoch hodín pani Jasenčáková predviedla základy Nordic wolkingu a jeho vplyv na organizmus. NW zahŕňa pohyb viac ako 650 svalov (90%) v organizme, zlepšuje držanie tela, uľaví od bolestí chrbta, pomáha pri bolestiach kĺbov. Tento skvelý deň, ktorému prialo aj počasie vyvrcholil tombolou o hodnotné ceny a zachytili sme ho vo forme fotografii a videa zo zásahu našich mladých hasičov.

Foto & video: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »