Aktuality

O učiteľkách z Dobšinej aj televízie

 

Dnes sa v hlavnom spravodajstve najsledovanejšej televízie na Slovensku objavili aj učiteľky z Dobšinej, ktoré otvoreným listom ministrovi poukazovali na stav vyučovania detí najmä z osád, rómskeho pôvodu a tým súvisiace problémy.

 

 

Podľa učiteliek Eriky Polgáriovej a Eleonóry Liptákovej mnohé pokusy o riešenie problémov stroskotávajú príkladom čoho je podľa učiteliek štátna dotácia na stravu pre školákov či školské pomôcky a vlastne aj celý systém podpory v chudobe. „Sociálne pracovníčky im robia „slúžky“, ktoré im nakúpia jedlo, deťom šaty a pomôcky, nákupy im donesú priamo domov, a tak ich môžu promptne speňažiť,“ povedali otvorene učiteľky.

 

Do terénu je podľa nich potrebné poslať viac expertov, prípadne špeciálnych pedagógov a psychológov, aby sa vo väčšej miere mohli venovať problémovým rodinám. Ďalším krokom je silná snaha o potlačenie pôrodnosti v podmienkach, ktoré vylučujú, aby deti zažili normálne destvo a pripravili sa na zodpovednú dospelosť.

 

„Podporte radšej vyučovanie sexuálnej výchovy na školách, začnite grátis rozdávať radšej prezervatívy a nie múku, aby sa navzájom nemnožili príbuzní, mentálne nespôsobilí a mladiství, pretože sami si prezervatív nikdy nekúpia,“ dodali pedagogičky, ktoré sa odvážili poukázať na stav aký vládne v našom meste, ale aj na celom Slovensku. Celú reportáž si môžete pozrieť v priloženom videu. 

 

{youtube}Baq5sdAQAyU{/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »