Terénna sociálna práca v Dobšinej

Mesto Dobšiná nás dnes pomocou tlačovej správy informovalo o tom, že sa 1. 3. 2012 zapojilo do realizácie Národného projektu terénnej sociálnej práce v obciach po tom, čo 29. 2. 2012 po dohode s poskytovateľom nenávratného finančného príspevku Fondom sociálneho rozvoja ukončilo realizáciu predchádzajúceho, dopytovo orientovaného projektu, zameraného na terénnu sociálnu prácu. Národný projekt TSP zmenil doterajší systém financovania terénnej sociálnej práce, prispieva k zvyšovaniu kvality jej výkonu, ale najmä k zníženiu administratívneho zaťaženia obcí a nákladov na administráciu.

Prijímateľom nenávratného finančného príspevku je Fond sociálneho rozvoja, ktorý následne distribuuje finančné prostriedky na výkon terénnej sociálnej práce obciam.  Každý mesiac prácu terénnych sociálnych pracovníkov a ich asistentov kontroluje a poskytuje poradenstvo a supervíziu príslušný regionálny koordinátor.

Na pracovných pozíciách terénnej sociálnej pracovníčky a dvoch jej asistentiek zostali pôvodne prijaté pracovníčky, ktoré i naďalej zabezpečujú realizáciu terénnej sociálnej práce podľa pokynov regionálneho koordinátora a usmernení Fondu sociálneho rozvoja. Okrem týchto každodenných činností na základe vlastnej iniciatívy zorganizovali v apríli brigádu na rómskej osade a v júni športovo- relaxačný deň pre deti v Ramži. Pre presnosť uveďme aj fakt, ktorý sa v tlačovej správe neuvádza, že výška nenávratného finančného príspevku činí 50 743,97 EUR. Kontakt na kanceláriu terénnych sociálnych pracovníkov: 058 7881 857, tsp@dobsina.sk

Foto: Archív mesta

{gallery}foto_aktuality/terenna_praca{/gallery}