Na vynovenom námestí nastali problémy

Od ukončenia rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny a teda námestia v Dobšinej ubehli iba necelé dva roky. Aj tak sa na ňom už viditeľne podpísali poveternostné vplyvy, ale aj vandali. Za čo, ale nik nemôže, je nefunkčná fontána a tiež vodný koridor, ktorý prestal fungovať už dávnejšie. Dnes preto  do Dobšinej prišli pracovníci firmy Erpos zo Žiliny, pričom ide o rovnakú firmu, ktorá námestie v dnešnej podobe zhotovovala.

Ako pre náš portál povedal vedúci pracovník firmy: „Vymieňame drevené obloženie na lavičkách, tiež obnovujeme nátery, no čo je horšie problém je tu s vodou. Celá šachta pod námestím bola zatopená, čerpadlá tiež a vidím to asi na tri týždne práce, kým sa znovu všetko sfunkční. Bude to ťažké, jednak pre prístupnosť k zariadeniam, ale tiež technologicky.“ Dokončil pre náš portál pracovník a fotografie z opráv môžete nájsť pod príspevkom vo fotogalérií.

Dodajme, že firme Erpos po vykonaní kontroly procesu verejného obstarávania Košickým samosprávnym krajom – sprostredkovateľským orgánom pod riadiacim orgánom Ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR, mesto Dobšiná dňa 4. augusta 2010 odovzdalo zhotoviteľovi stavebných prác, firme Erpos zo Žiliny, stavenisko za účelom realizácie projektu. Po dokončení prác plochu dobšinského námestia slávnostne otváral aj terajší predseda vlády SR Róbert Fico 25. novembra 2011.

Ako vtedy na realizáciu rekonštrukcie uviedol Mestský úrad v Dobšinej: “Realizáciou týchto zámerov sa vytvorilo z centrálnej zóny mesta pre obyvateľov aj návštevníkov mesta príjemné prostredie pre využitie miestnych služieb aj odpočinok, čím sa výrazne zvýšila konkurencieschopnosť mesta v turisticky atraktívnom regióne,“ Pripomeňme, že celkové výdavky na projekt rekonštrukcie námestia boli 1 058 464,58 eur a mesto Dobšiná získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 1 005 541,34 eur. Mesto samotné sa tak spolupodieľalo sumou 52 923 eur.

{gallery}foto_aktuality/namestie_problem{/gallery}

Foto: Redakcia MD