Kultúra

Komunitné centrum aj na Rožňavskom kultúrnom lete

Dňa 11.08.2017 sa deti a mládež z Komunitného centra mesta Dobšiná zúčastnili na Letnom kultúrnom festivale komunitných centier okresu Rožňava, ktorý sa uskutočnil na Námestí baníkov v Rožňave.  Najväčší úspech zožali staršie dievčatá v nových rómskych krojoch, ktoré sa predstavili rómskymi tancami nacvičenými pod vedením Eriky Červenákovej.  Mladšie dievčatá vedené Veronikou Červenákovou rozveselili obecenstvo tancami v štýle Zumby. V ďalšom bode programu sa naše staršie dievčatá predviedli moderným tancom. Veľký potlesk z davu, ktorý sa ozýval z námestia bol pre všetky naše  účinkujúce najkrajšou odmenou. Dopravu na festival nám Aviou zabezpečila spoločnosť Mestské lesy Dobšiná s.r.o., za čo touto cestou ďakujeme. Pripraveným kultúrnym programom naše Komunitné centrum  reprezentovalo mesto Dobšinú aj mimo  územia mesta a prispelo do pestrého programu Rožňavského kultúrneho leta.

PhDr. Eva Mihóková, odborný garant Komunitného centra