Kultúra

Poznávací výlet v prírodnom skanzene Pribylina

 

Dňa 25.07.2017 Miestny odbor Matice slovenskej v Dobšinej usporiadal poznávací výlet pre CVČ Dobšiná do prírodného skanzenu dedinky Pribylina. Táto akcia sa niesla v tematike „Po stopách Jozefa Miloslava Hurbana“. Cieľom tohto výletu bolo oboznámenie sa so štýlom bývania a žitia rôznych sociálnych vrstiev na prelome 19. storočia a v prvej tretine 20. storočia. Aj napriek nepriaznivému počasiu nálada v autobuse a počas prehliadky bola výborná. Deti boli prekvapené, ako mohli ľudia žiť v jednej miestnosti bez televízora a rôznych terajších „vychytávok“.

Obdivovali vtedajšie nástroje na výrobu kolies, mlieka a výrobkov z neho, obchodík spojený s výčapníckou službou, či hračky, s ktorými sa deti v tomto období hrávali. Mali sme možnosť prezrieť si aj kostol, kaštieľ a zemiansku kúriu s odborným výkladom. Na ceste domov sme si spievali ľudové piesne. Vďaka patrí aj vodičovi, ktorý nás prekvapil a pustil kúrenie v autobuse, keďže sme boli zmoknutí a vonku bolo 13,5 stupňa. Vďaka patrí tiež našim sponzorom. Výlet bol nádherný a do malebnej dedinky Pribylina by sme sa radi opäť vrátili.

Viktória Bachňáková & Zlatica Bachňáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »