Kultúra

Janko Kulich & Kolegium a Alte Stein rozohrali Dobšinú počas víkendu

V rámci Kultúrneho leta 2017 Mesta Dobšiná vystúpila dňa 11.08.2017 o 19:30 priamo na ploche námestia folk-rocková formácia Janko Kulich & Kolegium. Hudobným spracovaním ich piesní, ktoré sú okorenené bohatou textárskou výbavou pochádzajúcou z vlastnej dielne zaujali nejedného diváka, za čo boli neraz odmenení potleskom. Zoskupenie sa netajilo tým, že sa im u nás páči a počas vystúpenia aj formou vtipných prirovnaní a poznámok rozosmiali publikum. Pod príspevkom vám prinášame záznam z vystúpenia a taktiež fotografie.

V nedeľu 13.08.2017 sa o 18-nástej hodine na ploche námestia predstavila v rámci Kultúrneho leta 2017 aj domáca skupina Alte Stein. Tá formou overených hitov 20. storočia navodila výbornú atmosféru medzi obecenstvom, ktoré si spolu so skupinou neraz zaspievalo svoj obľúbený hit. Skupina Alte Stein podľa slov ich členov nemá striktne vyhradený hudobný žáner a na svojich vystúpeniach sa snaží dať do interpretácie známych československých hitov kus svojského prevedenia.

Text, foto & video: Juraj Karika