Šport

Dobšinský kopec 2016 s Christianom Merlim a novým TV spotom

 

Organizátorovi Dobšinského kopca 2016, Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná, práve prišla jedna z najočakávanejších prihlášok – Christiana Merliho. Christian Merli, Talian, ktorý už v roku 1993 dosiahol výrazný úspech v pretekoch snežných skútrov, kde sa stal Juniorským šampiónom v rámci Talianska, čo sa mu podarilo zopakovať ešte niekoľkokrát v rôznych kubatúrach, naskočil do pretekov automobilov do vrchu v roku 2004. Okamžite sa stal majstrom Talianska v triede A3. Zároveň s pretekmi do vrchu sa zúčastňoval pretekov snežných skútrov aj naďalej, čo v podstate trvalo až do roku 2007.

Snežné skútre v prípade Christiana ostali aj naďalej ako doplnkový šport, aj keď profesionálne sa venuje už iba pretekom automobilov do vrchu, kde už dosiahol výrazné úspechy. V tohtoročných Majstrovstvách Európy pretekov automobilov do vrchu štartuje za továrenský tím Osella, kde doslova exceluje. Štyridsaťštyri ročný Talian sa v aktuálnom ročníku Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu sa preťahuje doslova o stotinky sekúnd so svojim krajanom, Simonem Faggiolim, ktorý niekoľkokrát posunul traťový rekord aj na Dobšinskom kopci a je jeho aktuálnym držiteľom. V tomto momente je samozrejme na mieste otázka. Podarí sa na Dobšinskom kopci Christianovi Merlimu a jeho Oselle prekonať Simoneho rekord trate ? Čo myslíte ? Áno, alebo nie ?

13301453_1017984398297893_4475208145940909733_o

Dobšinský kopec 2016 predstavuje televízny spot

Zároveň organizátor Dobšinského kopca každý rok robí nesmierne množstvo práce na zviditeľnení podujatia. Inak tomu nie je ani v tomto roku. Ako sme vás už informovali, Dobšinský kopec 2016, to nie sú iba samotné preteky zaradené do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, ale aj zábava a množstvo práce spojenej s medializáciou samotného podujatia. Výsledkom je aj nový televízny spot Dobšinský kopec 2016, ktorý už dnes máte možnosť sledovať na našej web stránke. Priaznivci Dobšinského kopca sú už z minulosti zvyknutí, že podujatie bolo prezentované hojnou mierou aj v niektorých televíziách. Inak tomu nebude ani teraz, keď upútavku na Dobšinský kopec budú môcť sledovať všetci diváci Digi Sportu od 1.7.2016 až do 17.7.2016. Veríme, že sa vám upútavka na Dobšinský kopec 2016 zapáči a osobne sa v Dobšinej uvidíme v dňoch 15. Až 17. Júla 2016.

Video nájdete na tomto odkaze : Klik sem

Miro Majláth, tlačový tajomník DK 2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »