Kultúra

Koncert žiakov základnej umeleckej školy

 

Dňa  28. júna 2016 sa v priestoroch divadelnej sály Mestského kultúrneho strediska v Dobšinej predstavili rodičom a širokej verejnosti žiaci Základnej umeleckej školy v Dobšinej. V dopoludňajších hodinách si mohli koncert pozrieť deti základnej a materskej školy.

Výročný koncert školy má už dlhoročnú tradíciu. Aj tento rok si mladí hudobníci pripravili program, ktorý pozostával zo skladieb rôznych štýlov a žánrov od baroka až po súčasnú hudbu 21. storočia a samozrejme ľudových piesní.  Klavír, keyboard, gitara, zobcová flauta a akordeón sú najobľúbenejšími nástrojmi mladých dobšinských hudobníkov. Atmosféru slovom a scénkami dotvárali svojimi vystúpeniami žiaci literárno-dramatického odboru, ktorí si zvolili ako nosnú tému koncertu „Farby“. Ich produkcia bola naozajstným farebným snom pre mnohých divákov koncertu. Paletou pestrých skladieb, piesní a hier sa predstavili deti od prípravného ročníka až po dospelých.

Diváci svojím potleskom vyjadrili obdiv nad šikovnosťou mladých hudobníkov, hercov, spevákov a tanečníkov. Vo  vestibule sa  prezentovali a mladí výtvarníci výstavkou  svojich prác. Príjemná atmosféra sa niesla celým podujatím  a všetci diváci  odchádzali s krásnymi umeleckými zážitkami.

Mgr. Jana Krišáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »