Šport

Na Dobšinskom kopci už kompletná európska špička

 

Zoznam prihlásených v rámci jediného slovenského podujatia zaradeného do seriálu Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu, Dobšinského kopca 2016 sa poriadne rozširuje. K dnešnému dňu, čiže dva a pol týždňa pred štartom Dobšinského kopca figuruje v zozname prihlásených už sedemdesiat jazdcov. Potešujúce je, že medzi nimi nechýba nikto z vedúcej pätice priebežného absolútneho poradia Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu 2016. K Christianovi Merlimu a Vladimírovi Vitverovi, ktorých sme už spomínali v predchádzajúcich správach pribudla aj trojica veľmi rýchlych Talianov.

V prvom rade to je všetkým dobšinčanom dobre známy rekordér Dobšinského kopca, Simone Faggioli, ktorému práve s Merlim patrí vedúca priečka priebežného poradia, ale veľmi zaujímavými jazdcami sú aj jeho krajania, ktorým patrí štvrtá a piata priečka, Macario Paride a Capucci Marco. Samozrejme zabudnúť nesmieme ani na ich krajanov, ktorí sú v Dobšinej už ako doma a to, na Fausta Bormolini, či Renza Napione. Napriek faktu, že do uzatvorenia zoznamu prihlásených na Dobšinskom kopci ostáva ešte presne sedem dní, už teraz je jasné, že po roku sa v Dobšinej v dňoch 15. – 17.7.2016 opäť zíde kompletná európska kopcová špička a diváci sa majú na čo tešiť. Zoznam prihlásených môžete sledovať na stránke www.prihlaska-sams.sk

Miro Majláth, tlačový tajomník DK 2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »