Kultúra

Deň dobrých skutkov motivoval deti aj ich okolie

Kedy naposledy ste urobili dobrý skutok ? Urobil pre Vás niekto dobrý skutok  ? Na tieto otázky pozná odpoveď každý z nás, keď sa zamyslí. Vedeli ste, že dobrým skutkom, môže byť aj obyčajný úsmev, ktorý niekomu len tak venujeme ?

Terénna sociálna práca v meste Dobšiná zorganizovala dňa 26.05.2021 aktivitu ,,Deň dobrých skutkov“, kde cieľom aktivity bolo s deťom, ktoré navštevujú divadelný krúžok, vyjsť do ulíc mesta a urobiť nejaký menší dobrý skutok, či už formou pomoci s nákupnou taškou, odovzdania ochranného rúška našim seniorom, alebo to bolo pozbieranie odpadkov, či rozdávanie letákov o očkovaní na ochorenie Covid-19.

Deti si z aktivity neodniesli sladkú odmenu, ale dobrý pocit a motiváciu k ďalším dobrým činom. Na to, aby sme robili dobré skutky nepotrebujeme peňaženku plnú peňazí,  dobré skutky môžu prameniť aj z nás, z našej ľudskosti, preto je na mieste byť vzorom pre deti a mládež, aby šírili dobro. ,,Veď pomáhať je tak ľudské !“

Kolektív TSP