Šport

Bežali aj seniori z klubu dôchodcov

 

Tradične sa v rámci Dní mesta Dobšiná uskutočnil v stredu 23. mája beh ulicami mesta, na ktorom sa zúčastnili žiaci všetkých školských zariadení, ale aj obyvatelia Dobšinej. Organizátorom podujatia bolo mesto Dobšiná, komisia telovýchovy a športu a centrum voľného času detí a mládeže.

 

Bežalo sa z Námestia baníkov, pričom trať merala od  od 100 do 2000 metrov až v 16.-nástich kategóriách rozdelených na  deti materských škôl, najmladších žiakov, žiakov, mužov, ženy a seniorov. Pri žiakoch boli dĺžky bežeckých trás prispôsobené podľa ročníka narodenia.

 

Najväčší úspech a  prekvapením pre mnohých boli seniori z mestského klubu dôchodcov, ktorí sa zapojili aj napriek svojmu vysokému veku, aby podporili toto podujatie. Seniori bežali o dĺžke 300 metrov, pričom ich povzbudzoval dav zúčastnených pretekárov vo všetkých kategóriách, ale aj divákov. Z ich úctyhodného výkonu vám prinášame fotografie vo fotogalérií a video. Stredajší beh ulicami mesta bol príjemným športovým spestrením mestských sviatočných dní. 


Foto & video: Redakcia MD


{gallery}foto_sport/beh-mestom{/gallery}


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »