Šport

14. ročník Memoriálu Jána Garana

 

Dňa 23.9.2023 Komisia školstva, telovýchovy, športu a kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Dobšinej usporiadala na futbalovom štadióne MFK Dobšiná futbalový turnaj prípraviek. Bol to už 14.ročník memoriálu Jána Garana, venovaný pamiatke významného dobšinského pedagóga a športovca. Turnaja sa zúčastnili mužstvá BEMIFO Rožňava, MFK Rožňava, a MFK Dobšiná. Na úvod si hráči z domáceho MFK Dobšiná spolu s organizátormi, uctili pamiatku Jána Garana položením kytice na jeho hrob na miestnom cintoríne.

Potom sa už roztočil kolotoč zápasov, kde malí futbalisti predviedli svoj talent a zápal pre futbal. Počasie nám trochu kazilo zážitok, ale nakoniec vyšlo slniečko a podujatie sa vydarilo. Súčasťou podujatia bola výstava fotografií o p. Jánovi Garanovi. Výstavu si môžete pozrieť aj v priestoroch Kultúrneho domu v Dobšinej do 15.októbra 2023.

Výsledky zápasov :BEMIFO Rožňava  8 : 2  MFK Rožňava, MFK Dobšiná 7 : 3 BEMIFO Rožňava, MFK Dobšiná 19 : 0 MFK Rožňava. Víťazom sa stalo domáce mužstvo MFK Dobšiná, 2.miesto – BEMIFO Rožňava, 3.miesto – MFK Rožňava.

Súčasťou turnaja bolo vyhodnotenie najlepšieho brankára. Stala sa ním brankárka MFK Rožňava – Lianka Longauerová, najlepším hráčom sa stal Samko Šofranko – MFK Rožňava.

Malí futbalisti boli ocenení pohármi pre víťazov. Každý hráč dostal medailu, občerstvenie a nejakú tú sladkosť pre potešenie z výkonu. Poďakovanie patrí najmä hráčom, trénerom, rodičom a všetkým usporiadateľom. Bol to príjemne strávený deň a tešíme sa na nasledujúci ročník.

Komisia školstva, telovýchovy,
športu a kultúry pri MsZ v Dobšinej

Translate »