Od obnovy vozoviek po zlepšenie občianskej vybavenosti Dobšinčanov delia len mesiace

 

Mesto Dobšiná dlhodobo pracuje na viacerých projektoch, ktoré majú za úlohu skvalitniť život obyvateľov, ale aj návštevníkov mesta. Mnohé z projektov už iba čakajú na možnosť realizácie pre ročné obdobie.  Od tých najpodstatnejších nás delia už iba týždne, či mesiace ako napríklad obnova krytu vozoviek, alebo zlepšenie občianskej vybavenosti, či trávenie oddychu. Informovali sme sa preto v akom štádiu sa jednotlivé projekty nachádzajú a exkluzívne vám prinášame tabuľkový prehľad jednotlivých najväčších projektov a ich termíny realizácie, ktoré nám poskytol primátor mesta Dobšiná, Ján Slovák. Mesto Dobšiná samozrejme pracuje popri týchto projektoch aj na menších, zameraných na každodenné zlepšenie života.

Súbor na stiahnutie: Prehľad projektov Mesta Dobšiná 2018

Red. JK

7 thoughts on “Od obnovy vozoviek po zlepšenie občianskej vybavenosti Dobšinčanov delia len mesiace

 • 30. marca 2018 at 17:58
  Permalink

  Konecne .
  Ale zamyslel sa niekto nad tym,aky druh zatazenie musi zniest konkretne Nova ulica,ktora predstavuje
  najzatazenejsiu komunikaciu v meste,po ktorej sa denne prepravuju naklady prevysujuce 12t !!!
  Pritom v podlozi komunikacie su zabudovane inzinierske siete.
  Skuste si precitat :http://www.ssc.sk/files/documents/technicke-predpisy/tp_ts0502.pdf
  Je az prilis jednoduche polozit asfaltovy koberec a tvarit sa,ze je vsetko OK.
  Predchadzajuci primator je toho prikladom.

  Reply
 • 4. apríla 2018 at 10:26
  Permalink

  Nová ulica je projektovaná na veľké zaťaženie (prejazd nákladných aut), čiže sa na to myslelo pri projektovaní.

  Reply
 • 6. apríla 2018 at 16:56
  Permalink

  Som velmi rad ,ze niekto po rokoch nemyslenia , technicky uvazuje.

  Dakujem p.primator

  Reply
  • 21. apríla 2018 at 2:10
   Permalink

   Páči sa mi pán Gecelovský, ako stále nadbiehate pánovi primátorovi. Odporúčam Vám ísť sa pozrieť na Rybársku. Chodníkový obrubník namiesto cestného. Raz na neho vyjde V3S-ka a je po ňom. Aj pre mestské komunikácie platia rovnaké normy. Teda minimálne čo sa obrubníkov týka. V Dobšinej sa klebetí, že na Novej bude “ špeciálny asfalt „. Ja osobne si myslím, že asfalt bude normálny (v horšom prípade recyklovaný ), len cena bude „špeciálna“. Mimochodom, pán primátor sľuboval, že „cesty sa budú robiť v roku 2017 🙂 “ Minulého roku bola výhovorka, že nie sú vymenené siete. Komu patria siete ?
   Odpoveď: VVS, VSD, SPP, Telekom. ( VSD, Telekom čiastočne pod zemou ) Pán primátor mal od zvolenia 4 roky času vyzvať tieto spoločnosti, na výmenu. Čo urobil ? Nič… Zrazu sa ide asfaltovať Nová, SNP, Hronská… Super, môj smer… Kedy sa tie siete vymenili ? Jááááj, idú voľby, už nejde o princíp. Že do roka bude 5 opráv vodovodu s katastrofálnou záplatou na novo vyasfaltovanej ulici už nie je podstatné. Lebo voľby. Ak neveríte, príďte sa pozrieť na cestu pred môj dom. Prasknuté potrubie v januári 2017, máme apríl 2018. Nezaasfaltovaný výkop. Vodárne na moje maily nereagujú, osobne som tiež nepochodil. Je to mestská komunikácia… Zaujíma to mestský úrad, zaujíma to primátora ? Nie , nikoho to nezaujíma… Ale všetci sú naši zamestnanci a sú platení z našich peňazí. Takže ako hovoríte, ďakujem pán primátor.

   Reply
   • 24. apríla 2018 at 21:09
    Permalink

    … nedá mi nereagovať na tento komentár Miro . Viem, že si strašne urazený, že v tvojom susedstve sa ide stavať no ver mi, že záujem občanov je prednejší, ako záujem jednotlivca. Výmeny sieti ??? Hronská ??? Verejne bolo napísané, že Nová ulica je jediná, kde sú urobené siete a všetky inštitúcie sa vyjadrili, že sú v poriadku, cesta sa nerobila na jeseň 2017 pretože problém nastal v odvode dažďovej vody, aj to bolo verejne napísané … cesta je projektovaná odborníkom na veľké zaťaženie a v dvoch vrstvách, ako rekonštrukcia cesty. SNP má taktiež siete menené a rieši sa odvod dažďovej vody, plus na oboch dokončenie prípojok na kanalizáciu. To že súdiš mňa, že som 4 roky nič nerobil je tvoj názor, ale nesúď ľudí ktorí roky pracujú na tom, aby sme sa niekam pohli, pretože súdiac podľa tvojich slov, ako aj iných „komentárov“ nemáš v sebe ani trošku korektnosti, aby si si najprv niektoré informácie overil. Každej práci predchádza dlhá a aj podľa mňa často nezmyselná administratíva, ktorú musíme dodržiavať. A k tým tvojim „predvolebným“ rečiam len toľko, že voľby sú na to, aby si ľudia slobodne vybrali, tak pevne verím, že bude aj kandidát podľa tvojich predstáv, ktorý dokáže desaťročia neriešené veci riešiť na počkanie.

    Reply
 • 24. apríla 2018 at 23:10
  Permalink

  A môžeš sa vyjadriť aj k tomu výkopu pred mojím domom? Ja nie som urazený. Vytáčajú ma veci, ako je katastrofálne opravené komunikácie po Tucone v rámci kanalizácie, alebo po VVS, v rámci opravy vodovodov. Ale stačí že zaplatili pár tisíc eúr za vyasfaltovanie najkratšiej ulice v Dobšinej a všetko je ok, však ? Robím iba to čo si robil ty predtým. Kritizujem. Už si zabudol? Mám na to také isté právo ako ty, kým si nebol primátorom. Či nie?
  Alebo ma budeš iba obviňovať z nekorektnosti?
  Tak ak hovoríš o korektnosti , tak prečo ideš písať o tých bytoch písať až teraz, keď sa idú stavať ? Prečo si o tomto neinformoval predtým? Som zvedavý, koľko ľudí je ochotných zaplatiť za 3- izbový byt 300 eúr.Predtým si napísal,že je to ako splácať hypotekárny úver. To ale nie je pravda. Lebo 30 rokov je dlhá doba a ten kto sa tohto nedožije, nič z toho nebude mať a ani jeho rodina. Lebo nájomný byt sa nedá dediť. A ak o tých bytoch budúce mestské zastupiteľstvo rozhodne, že ich nepredá, tak tí ľudia búdú naďalej platiť, možno do konca svojho života. A potom platí to, čo som napísal predtým. Toľko o korektnosti. Viem, že ťa hnevá, že ťa niekto kritizuje, ale to k tvojej funkcií patrí a mal si s tým počítať. Áno, tak to vidím ja, ako daňový poplatník, ktorý nemá pocit, že by si pre mňa niečo urobil. Alebo napíš čo si pre nás neasociálnych občanov, ktorí ťa platia, doteraz urobil?

  Reply
  • 26. apríla 2018 at 8:41
   Permalink

   Miro ja beriem kritiku, a vôbec s tým nemám žiadny problém. Každého, aj mňa štve stav ciest, chodníkov a aj ďalších veci, ktoré treba doriešiť. Bolo tu už veľa ľudí niečo kritizovať a snažili sme sa to dať na poriadok, čo sa vo väčšine prípadov aj podarí. Áno aj ja som kritizoval to je OK tak to má byť, ak je na to dôvod, a tiež som ako poslanec útočil na veľa vecí no na každú vec som mal dôkaz a fakty … nie dohady a klebety, ako si niečo sám nazval. Beriem od teba napr. kritiku ohľadne obrubníka na Rybárskej, preverím to či je to urobené “zle“ , beriem ako kritiku aj výkop pred tvojím domom, prečo to nie je dokončené od VVS (zistím) a podobné veci. No tie tvoje ostatné dohady atď. za kritiku nepovažujem nazval by som to ináč … . Kanalizácia – riešia sa všetky reklamácie, a určité veci sú už na súde, aj o tom bolo verejne informované, ak máš nejakú ďalšiu reklamáciu stačí ju nahlásiť, no neevidujem od teba žiadnu, napriek tomu že pri našom osobnom stretnutí ti bolo povedané, že dvere sú otvorené pre každého a pre každý problém, neprišiel si … a teraz sa tu budeme “pinpongovať po nete“ bez toho, aby si bol v korektnom obraze. Pravidelne sa informovalo o štandardnej výstavbe. Bolo napísaných niekoľko článkov, či už na nete, v novinách, Dobšinských stránkach … a niekoľko krát prejednávané na verejnom zastupiteľstve. To, že si to ty nepostrehol ovplyvniť neviem. Je podaných niekoľko desiatok žiadostí na tieto byty a výpočet nájomného aj jeho výška bola prerokovaná na mestskom zastupiteľstve, na trojizbový byt cca 160 € bez energií, všetky ďalšie podrobnosti sa budú upravovať v nájomnej zmluve. Keď sa napríklad do nájomnej zmluvy schváli odkúpenie bytu po 30 rokoch za zostatkovú hodnotu, tak to bude platiť. No ty máš zjavne iné informácie, ktorými zavádzaš. Pritom sa stačí opýtať, ak si to nikde nepostrehol. Od začiatku si bol proti tejto výstavbe, ale tá sa stavať bude. Čo pre teba urobilo mesto ? Ak nepovažuješ pre seba za potrebné veci, ktoré sa v meste riešia, budujú … je to tvoje rozhodnutie. Ty nemáš problém s mestom, pretože mesto ti išlo maximálne v ústrety pri riešení pozemkov, pri stavbe rodinného domu a pri kolaudácii obzvlášť, a čo je najdôležitejšie mesto prostredníctvom mestskej spoločnosti zamestnáva tvoju manželku … ty máš problém so mnou, tak to rieš ako chlap a nie ako “tetka pletka“.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »