Zimná údržba v meste Dobšiná bola náročná

Už momentálne končiaca sa zima bola mimoriadne náročná na údržbu miestnych komunikácií, chodníkov, parkovísk a cintorínov v našom meste, ktoré má Podnik služieb mesta Dobšiná v správe. Striedajúce a opakujúce sa časté sneženia a odmäky preverili sily všetkých poskytovateľov týchto služieb. V podstate platilo, že čo bolo včera urobené, dnes sa už neráta.

Napriek snahe všetkých zainteresovaných, nedarilo sa vždy načas zabezpečiť údržbu komunikácií  k úplnej spokojnosti všetkých občanov. K faktoru počasie sa však veľkou mierou podpisuje na kvalite údržby aj  zlý stav ciest. Zimná údržba bola a vždy bude témou na diskusie a polemiky. Vyhodnocujeme všetky podnety a v odôvodnených prípadoch vyvodíme závery na nápravu. Ďakujeme vám za všetky podnety.

Celkovo sme počas zimnej údržby použili asi 9,4 tony posypovej soli pričom  5,1 tony išlo len pre aktivačných pracovníkov. Štrku bolo použitého spolu 185 ton. Extrémne počasie sa tiež podpísalo na naďalej zhoršenom stave komunikácií. Už v týchto dňoch prechádza značná časť ulíc dočasnou úpravou. Nadväzovať na ňu by však mala najväčšia rekonštrukcia hlavných komunikácií za posledné roky, ktoré má vedenie mesta na tento rok naplánované.

Milan Lukáč, konateľ PSMD, foto: JK