Mesto Dobšiná zverejnilo dôležitý oznam pre obyvateľov

Vážení občania ! Mesto Dobšiná na základe vyhlášky Ministerstva vnútra SR č. 31/2003, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o označovaní ulíc a iných verejných priestranstiev a o číslovaní stavieb v aktuálnom znení v súčasnosti postupne zaznamenáva v registri adries orientačné čísla stavieb. Označenie stavieb orientačnými číslami sa prenáša aj do centrálnej ohlasovne pobytu občanov.

Pretože týmto dochádza k zmene adresy, každý občan, ktorý nemá v občianskom preukaze zaznamenané orientačné číslo, je povinný požiadať Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave alebo OR PZ, ktoré je najbližšie k miestu jeho pracoviska, či prechodného bydliska, o vydanie nového občianskeho preukazu. Toto sa netýka občanov, ktorí už orientačné číslo v občianskom preukaze zaznamenané majú ! Je to číslo za lomítkom za súpisným číslom.

Občiansky preukaz bude vydaný zdarma. Pri žiadosti o jeho vydanie musí občan uviesť ako dôvod označenie budovy – rodinného alebo bytového domu orientačným číslom.  K tomu budete potrebovať iba svoj občiansky preukaz. Žiadne potvrdenie sa nevyžaduje.

Doteraz bola vykonaná zmena na týchto uliciach: Rybárska, Turecká, Cintorínska, Zimná, Železničná, Mlynská, Jarková (okrem Jarkovej 340 a 349), Hronská, Slnečná, SNP, Banská a P. J. Šafárika. Občania, ktorí majú trvalý pobyt evidovaný na týchto uliciach sú povinní požiadať čím skôr o výmenu občianskeho preukazu.

Zoznam ulíc, na ktorých už bola zaznamenaná zmena bude oznamovaný aj prostredníctvom mestského rozhlasu a internetovej stránky mesta www.dobsina.sk. Ďakujeme za pochopenie.

MsÚ Dobšiná

2 thoughts on “Mesto Dobšiná zverejnilo dôležitý oznam pre obyvateľov

• 8. augusta 2017 at 14:15

Železničná ulica nie je ani označená, že je Železničná a ako zistíme orientačné číslo, ktoré má byť za súpisnym?

• 10. augusta 2017 at 12:27

Ako sa dozvie občan mesta bývajúci na ul.Partizánskej a Záhradnej o diani v meste, keď už 3 týždne nefunguje mestský rozhlas ?