Dobšinský kopec podporia aj podnikatelia

Tento ročník Dobšinského kopca, ktorý je súčasťou seriálu Majstrovstiev Európy je pod drobnohľadom širokej verejnosti. Organizátori, ale aj vedenie mesta má zjavný záujem na tom, aby tento motoristický sviatok prebehol čo najhladšie a preto nič nenechávajú na náhodu. Dôkazom toho je aj list, ktorý mesto Dobšiná v zastúpení primátora Karola Horníka (Smer-SD) zaslalo všetkým podnikateľom na území mesta, ktorí vlastnia prevádzky zamerané na verejnosť. V liste, ktorý vám prinášame v plnom znení sa uvádza:

„Vážení podnikatelia, obchodníci, prevádzkovatelia zariadení spoločného stravovania! Mestu Dobšiná sa dostalo veľkej cti, keď bolo spomedzi viacerých kandidátov vybrané za organizátora Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Preteky sa uskutočnia v dňoch 21.-22. júla 2012. Teda už o niekoľko dní budeme hostiť delegácie, športovcov a návštevníkov takmer z celej Európy. Preto vás touto cestou žiadam o súčinnosť pri organizácií tohto podujatia európskeho formátu, a to predovšetkým zabezpečením základných potravín, nápojov, ale aj dočasným pozmenením otváracích hodín, najmä v zariadeniach spoločného stravovania s cieľom dosiahnutia spokojnosti všetkých účastníkov medzinárodných pretekov. Verím, že s vašou pomocou sa nám podarí aj takýmto spôsobom utvrdiť Európu o slovenskej pohostinnosti.“

Takto končil list primátora Karola Horníka (Smer-SD), ktorý vyzval touto formou dovedna  23 prevádzok. Mnohí podnikatelia zareagovali takmer okamžite, pričom jeden z nich pre náš portál povedal: “Túto výzvu sme síce nečakali, ale samozrejme je aj v našom osobitom záujme, aby sme v tieto dni vedeli či už dostupnosťou tovaru a služieb pokryť zvýšený dopyt domácich, ale aj návštevníkov. Aj keby nám list doručený nebol tieto opatrenia by sme urobili sami od seba, lebo nám záleží na spokojnosti našich zákazníkov. Aj ako podnikatelia sa tešíme z tejto prestíže a Dobšiná sa tak stane aspoň na pár dní centrom skutočného diania.“

Je tak z nášho malého prieskumu jasné, že nie len mesto či samotní organizátori, ale aj miestni podnikatelia a prevádzky podporia toto významné podujatie.  Na svoje si prídu aj diváci, lebo organizátori Dobšinského kopca 2012 okrem samotných pretekov pripravili pre divákov aj vlnu poriadnej zábavy. Tou bude najmä koncert známych slovenských interpretov, ktorí sa stretnú na jednom pódiu v Dobšinej. Bude tu Rytmus, Dara Rolins, Ego, Tina, Tomi Popovič, ale aj mnohí ďalší. Pod článkom vám prinášame kompletný program pretekov.

Piatok – 20. júla 2012
10:00 – 20:30 – administratívne preberanie prihlásených jazdcov – riaditeľstvo
10:30 – 21:00 – technické preberanie pretekárskych vozidiel – námestie Baníkov
od 20:00 – StartUp párty s DJ EKG  – „Roveň“ – stanové mestečko