Aktuality

Aj benefitmi chcú prilákať turistov

 

Rajská príroda si zaslúži rajské služby aj v oblasti cestovného ruchu. Túto myšlienku chce premeniť na realitu novovytvorená Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj so sídlom v Stratenej. Staví na overené zľavové karty, výhodné turistické balíčky, či jednotný rezervačný systém. Prostredníctvom spoločnej webovej stránky a jednotnej vizuálnej komunikácie chce na Slovenský raj nalákať predovšetkým najbližších susedov z Maďarska, Čiech a Poľska, samozrejme, nevynímajúc domácu klientelu. Pozornosť návštevníkov chce upriamiť aj na zimnú ponuku Slovenského raja, a to lyžovanie či ľadolezectvo.

 

Na spoločnom záujme pozdvihnúť 2. najnavštevovanejšiu destináciu Slovenska do medzinárodných top turistických rebríčkov sa zhodlo 23 členov. Z toho 10 samospráv a 13 ostatných subjektov vrátane členov z Gemera, ktoré OOCR Slovenský raj založili. OOCR Slovenský raj sa zameria na destinačný manažment, zvolenou cestou je aktívne vytváranie podmienok na rozvoj cestovného ruchu. Jej vytvorenie bolo zároveň podmienkou podpory v rámci švajčiarskeho projektu „SLOVENSKÝ RAJ – Klaster cestovného ruchu NP Slovenský raj a TIC Dobšinská ľadová jaskyňa“.

 

Členovia chcú do spoločného projektu investovať tisíce eur. Jednak už do spomínanej rozšírenej ponuky zimných športov, ale takisto štandardizácie ubytovacích a stravovacích služieb či sprísnenia kontroly platieb dane z ubytovania. „Veríme, že spojením síl samospráv a podnikateľského sektora dokážeme vytvoriť ideálne podmienky pre všetkých, ktorí chcú stráviť dovolenku v raji. Dlžíme to unikátnej prírode tohto regiónu“ uzatvára predseda predstavenstva OOCR Slovenský raj Mgr. Erika Oravcová.

 

Členovia OOCR Slovenský raj: Samosprávy: Stratená, Hrabušice, Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce, Dedinky, Mlynky, Dobšiná, Betliar a Vyšná Slaná. Podnikateľské subjekty: Patriot Corporation s.r.o., Snow Fun Sun s.r.o., Hotelové apartmány s.r.o., Pohoda services s.r.o., Ranč Podlesok s.r.o., Labuda ASI s.r.o., Martin Baran – NIKAZ, Geravy s.r.o., Solitéra s.r.o. Spišská Nová Ves, Petra – Royal spol.s.r.o., PONIKLEC s.r.o. Ostatné subjekty: Podnik služieb.

 

Ilustračné foto: Mgr. Rudolf Pellionis

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »