Kultúra

Žiaci ZŠ v Dobšinej dýchali zdravý vzduch, smiali sa a učili v škole v prírode

 

Žiaci prvého stupňa Základnej školy v Dobšinej sa už po tretíkrát v dňoch 20. – 25. mája 2018 vybrali do školy v prírode. Po prebádaní Malej Fatry  a Belianskych Tatier sa tohto roku rozhodli spoznávať  Západné Tatry.  Privítal ich nádherný kraj  Zuberca a množstvo možností na vytvorenie pestrého programu počas spoločne prežitých šiestich dní.

Slnečné počasie bolo ideálne pre  využitie prostredia stvoreného na turistiku  Kvačianskou dolinou a k Roháčskemu vodopádu. Tu si žiaci prakticky osvojovali prírodovedné a vlastivedné učivo. Učili sa v lese aj v múzeu. V Múzeu Oravskej dediny sa  „ZAHRALI AKO KEDYSI“. V Brestovskej jaskyni spoznávali jaskyňu ako praví jaskyniari a preukázali odvahu prekonávať svoj strach  a obavy. Nechýbala nočná hra, malá športová olympiáda, na  ktorej sa nielen športovalo, ale deti museli preukázať svoje vedomosti  o danom kraji, diskotéka a samozrejme odmeňovanie za úspechy v spoločne prežitom týždni.

Počas cesty späť domov navštívili Liptovský Mikuláš a v ňom Múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, kde si upevňovali  a rozširovali poznatky o jaskyniach a jaskyniarstve, faune a flóre Slovenska, o vesmíre, o práci Horskej služby  a správaní sa v horách. Žiaci ako každý rok zvládli týždeň  bez rodičov v spoločnosti svojich učiteliek  a pani vychovávateľky veľmi úspešne a hrdinsky. Šťastní a plní zážitkov dorazili domov k svojim rodičom.

Pedagogickí pracovníci  školy v prírode

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »