Krimi

Výpis udalostí Mestskej polície v Dobšinej za mesiac máj

3.5.  v čase o 21.30 hod. bol hliadkou spozorovaný ohňostroj nad mestom zo severnej strany, na ktorý upozornili taktiež aj občania. Hliadka sa presunula do tejto časti, kde na mieste v objekte zistila dvoch mužov už po päťdesiatke. Páni v rokoch sa rozhodli osláviť narodeniny jedného z nich, okrem iného, aj takýmto originálnym spôsobom. Za neohlásenú aktivitu zaplatil oslávenec finančnú pokutu.

5.5. v čase o 22.30 hod. upozornili hliadku MsP občania sídliska, že z priestoru spoza klziska počuť nejakú muziku. Hliadka sa  potichu presunula k miestu a za mantinelom našla učupenú dvojicu. Maloletá a maloletý 14 roční občania sa tam schovali, aby si  mohli nepozorovane a potajomky popíjať vínko z fľašky a aby im pritom nebolo smutno, tak si pustili muziku z mobilu. Nedopitú fľašu, ktorú doniesol jeden z nich, museli odovzdať. Rodičovi chlapca a starému otcovi dievčaťa, ktorý ju ma zverenú do starostlivosti,  boli za popíjanie svojich ratolestí uložené pokuty.

7.5. v čase o 7.30 hod. oznámila na oddelení MsP 64 ročná obyvateľka mesta, že jej deň predtým  neznáma žena asi ukradla telefón. Malo sa to stáť na miestnom trhovisku okolo 10.00 hod. kedy jej, pre ňu neznáma občianka mesta, pomáhala nakladať tovar do tašky po nákupe. Vo veci bolo začaté objasňovanie pre podozrenie z krádeže neznámou páchateľkou. O tri dni neskôr sa dostavila poškodená na oddelenie , kde uviedla , že mobilný telefón našla doma a svoje oznámenie vzala späť.

12.5. o 11.30 hod. oznámila pracovníčka predajne na námestí, že v predajni došlo ku krádeži. Hliadka na mieste zistila troch maloletých vo veku 12,8 a 5 rokov, kde najmladší z nich hneď hliadke ukázal na dvoch starších kamarátov, ktorí vraj kradli. Predavačka u nich našla 8 ks čokoládových tyčiniek, ktoré si napchali za šatstvo a tak ich chceli z predajne vyniesť. Tovar bol vrátený, tentokrát predajni žiadna škoda nevznikla, ale nie je to vždy tak. O aktivitách svojich detičiek boli vyrozumení rodičia maloletých.

17.5. v čase o 13.30 hod. sa osobne dostavil na oddelenie MsP uvedomelý 38 ročný občan z Dobšinej, ktorý v ruke držal obal s ešte nedojedeným šalátom a oznámil službu konajúcemu policajtovi, že šalátukradol v obchode. Občan si šalát „Tresku“v obchode vložil pod odev, vonku ho zjedol a prišiel sa sám nahlásiť na MsP. Stupeň uvedomelosti u menovaného v tomto prípade bol samozrejme ovplyvnený množstvom aktuálne vypitého alkoholu. Vec bola preverená v miestnej predajni podľa obalu produktu a menovaný si za ľahký obed aj tak musel nakoniec zaplatiť a to niekoľko násobne viac.

18.5.o 15.00 hod. sa osobne dostavila na oddelenie MsP 23 ročná občianka mesta aj so svojimi deťmi a oznámila , že ju jej druh zbil. Jej 27 ročný druh ju mal deň pred tým poobede surovo zbiť a nedovolil jej odísť z domu, kde ju držal. Až na druhý deň sa jej podarilo ujsť a hneď prišla vec nahlásiť. Keďže na menovanej boli viditeľné známky po násilí, bolo vo veci vyrozumené OOPZ, podozrivého zadržali  pre podozrenie zo spáchania trestného činu. Prípad realizuje Polícia.

23.5. o 15.00 hod. nahlásila Rómska hliadka /RH/ na MsP, že v parku sedí muž, ktorý je vyzlečený.  Hliadka MsP na mieste v miestnom parku našla sedieť na lavičke 61 ročného muža, ktorý mal stiahnuté nohavice a trenky. Keďže  sa jednalo hliadke o známu osobu, ku ktorej sme často volali záchranku kvôli záchvatom, tak mu hliadka chcela pomôcť a obliecť ho. Menovaný, ešte v štádiu doznievajúceho záchvatu, začal hliadku hrýzť, schytil zo zeme kameň, ktorý chcel hodiť do hliadky. Nakoniec sa hliadke podarilo obliecť ho a previesť na oddelenie, kde menovanému bola privolaná RZP, nakoľko bol stále dezorientovaný a agresívny.Po vyšetrení bol prepustený domov, nakoľko odmietol prevoz do nemocnice.

23.5. o 21.00 hod. bola  MsP požiadaná o preverenie krádeže telefónu v zariadení, ktorá bola nahlásená na núdzovú linku.Hliadka po príchode na miesto do zariadenia zistila, že udalosť nahlásila občianka,ktorá v zariadení oslavovala a mobilný telefón si ponechala odložený na stole a na chvíľu sa vzdialila od stola. Keď sa vrátila, už tam mobil nebol, musel ho asi zobrať niekto  zo zákazníkov. Keďže cena mobilu a škoda, ktorá jej bola spôsobená, ako uviedla poškodená, bola 700,-€ , prípad rieši OOPZ ako podozrenie z trestného činu.

29.5. v poobedňajších hodinách oznámil občan, že partia motorkárov si urobila na Pišli preteky, jazdia tam už hodnú chvíľu a hlukom obťažujú ostatných obyvateľov. Keď hliadka dorazila na miesto, tak sa partia motorkárov rozpŕchla a na svojich terénnych motorkách sa stratili v okolí. Možno si to asi neuvedomujú, ale ich záľubu nemusia zdieľať aj ostatníobčania a môže ich to obťažovať. Taktiež jazda na lesných a poľnohospodárskych pozemkoch je v zmysle TZ trestným činom, za ktorý môže byť uložený trest odňatia slobody na 1 rok a viac.

MsP Dobšiná