Kultúra

Vianočný turnaj na Gymnáziu v Dobšinej

 

Vianočný turnaj na Gymnáziu v Dobšinej má niekoľkoročnú tradíciu, ale každý rok je niečím iný, každý rok študentská rada vymyslí nejakú pridanú hodnotu, prekvapenie, niečo iné ako predchádzajúci rok.

Tento rok vytvorili podnikateľský plán, ktorým si zarobili na turnajové vianočné občerstvenie.  Keďže neodmysliteľnou súčasťou Vianoc sú koláče a iné sladké dobroty, pripravili „koláčový deň“. Každý žiak doniesol do školy nejaký lahodný koláč ktorý doma pripravil. Naši žiaci si pripravili doma krémeše, medovníky, dobošku, parížske rožky, kokosové ježe, bublaniny, kolieska, hviezdičky… samé dobroty. Tieto koláčiky sa predávali po 20 centov a to čo sme zarobili sme odložili na Vianočný turnaj. Celý koláčový deň prebiehal v skvelej pohode a dobrej nálade. Však cukor je dobrý na nervy nie ? A plus sme sa zasa niečo nové naučili o finančnej gramotnosti ktorú do života iste budeme potrebovať.

V piatok, v predvianočný školský deň ožili na Gymnáziu v Dobšinej florbal, basketbal, futsal, prehadzovaná, volejbal. Popri športovaní sme si mohli oddýchnuť pri spoločenských hrách, šachu, počítačových hrách. Veľkému záujmu sa tešia aj  stolnotenisové súboje. Vianočné občerstvenie, na ktoré sme si sami zarobili „koláčovým dňom“, nás potešilo a osviežilo. V dobšinskej Vinárni sme si objednali pizzu a uvarili sme si vlastný vianočný nealkoholický punč podľa starodávneho rodinného receptu.

Škola si nemohla predstaviť lepší záver roka2018. Celý deň sa niesol vo sviatočnom duchu, náladu spríjemňovali koledy. Po aktivitách sme sa všetci rozlúčili a unavení a spokojní sme si zapriali všetko dobré.

VESELÉ VIANOCE, POKOJ A RODINNÚ POHODU, ZDRAVIE A ŠŤASTIE PRAJÚ GYMNAZISTI Z DOBŠINEJ

Janka Lachová, kvarta, Viktória Graffová, tercia, Ivana Revúcka, oktáva

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »