Vianočný príhovor primátora mesta Dobšiná

Vážení občania, Dobšinčania, kamaráti a známi. V tomto našom uponáhľanom svete je potrebné aspoň občas spomaliť, pribrzdiť a uvedomiť si, že okolo nás je toho veľmi veľa čomu je potrebné venovať pozornosť, pohladenie, či aspoň vľúdne slovo. Tohtoročný predsviatočný zhon bol o to väčší, že tu bola opäť prostredníctvom komunálnych volieb možnosť slobodne rozhodnúť o ďalšom napredovaní nášho mesta. Dovoľte mi aj touto cestou poďakovať za vašu priazeň a možnosť pokračovať v začatej práci. Vážim si vaše jednoznačné rozhodnutie, ktoré je pre mňa, ako aj pre celé vedenie mesta obrovskou zodpovednosťou. Ďakujem všetkým kolegom, spolupracovníkom, ako aj každému, kto akokoľvek prikladal v spoločnej práci ruku k dielu a teším sa na ďalšiu. Veľké poďakovanie patrí všetkým občanom za prejavenú dôveru, napriek všetkému tomu predvolebnému „boju“, ktorý v našom meste predbiehal.

Cesta nášho mesta je teda jasná t.j. pokračovať v napredovaní, aby sme na konci tohto ďalšieho volebného obdobia mohli hodnotiť čo najviac pozitívneho a hlavne prospešného pre vás, občanov. Spoločne dokážeme aj nemožné! Držiac sa tohto hesla pevne verím vo výbornú spoluprácu s mestským zastupiteľstvom, tiež s konateľmi našich spoločností, kolegami, ako aj s vami občanmi nášho mesta. Po skúsenostiach z predchádzajúcich rokov nastanú opäť nejaké zmeny, či už organizačné, pracovné, ale aj v riešení ďalších postupov pri realizácii projektov, či rôznych prác pre mesto.  Budeme dbať o detailné informovanie občanov, aby sme zamedzili šíreniu dezinformácií, klamstiev, či poloprávd, pretože tento fenomén sa stáva zlou realitou nielen v našom meste, ale celkovo v našej drahej vlasti. Zastavme sa, podajme si ruky, odpustime si nejaké tie nezmyselné žabomyšie vojny a vykročme spoločnou cestou, ktorá na konci prinesie prospech pre všetkých.

Skúsme presvedčiť pesimistov, že nie je všetko stratené, stále je možnosť ako robiť veci lepšie, krajšie, milšie a hlavne bez sporov. V našom okolí je veľa schopných ľudí, veľa dobrých nápadov, ale aj veľa takých, čo už prestali veriť v zmenu. Nedá sa to nikomu ani zazlievať pretože reálnym pohľadom sa veci posúvajú dopredu veľmi pomaličky, ale sa posúvajú dopredu a to je najdôležitejšie. Skúsme sa tešiť aj z drobností, ktoré nám život prináša každodenne popri všetkom tom zhone. Nielen teraz v tento najkrajší čas Vianočný, ale aj v bežné dni darujme vľúdne slová, pomáhajme tým, ktorí to ozaj potrebujú, budujme z nášho mesta oázu pokoja, bezpečnosti a ničím nerušeného spokojného žitia. Viem, že sú to len slová, no ja som presvedčený, že ak budeme všetci tí, ktorí chcú ísť k lepšiemu ťahať za jeden povraz, vytiahneme naše mesto opäť na výslnie.  Nech duch týchto najkrajších sviatkov v roku pretrvá až do tých nasledujúcich a potom znovu a znovu až do nekonečna. Vážení občania prajem vám krásne, pokojné, šťastné a veselé prežitie Vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších. Nezabudnime tichou spomienkou a zapálenou sviečkou ani na tých, ktorí už nie sú v našom svete. Nezabudnime ani na zvieratká v lese, či tie naše domáce. Nezabudnime ani na deti, pre ktoré nie je samozrejmosťou darček a nezabudneme ani na tých, ktorí ostali opustení. Do nového roku vám všetkým prajem božie požehnanie a hlavne veľa zdravia, veľa šťastia, veľa lásky, veľa úspechov a veľa dobrých ľudí vo svojom okolí.

Ján Slovák, primátor mesta Dobšiná