Kultúra

V kultúre maľovali veľkonočné vajíčka

 

Veľkonočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi spojené prípravy začínajú ožívať v domácnostiach, ale aj v školách, či organizáciách. Dôkazom toho boli dnešné tvorivé dielne s názvom Maľované vajíčko, ktoré zorganizovala Základná umelecká škola z Dobšinej,  v miestnom kultúrnom stredisku. Prišli sme sa preto na toto podujatie určené pre širokú verejnosť pozrieť aj my. Hneď v úvode nás privítala riaditeľka ZUŠ Mgr. Jana Krišáková, ktorá nám priblížila myšlienku dnešného podujatia.

„Tieto tvorivé dielne s názvom Maľované vajíčko sme pripravili v predveľkonočnom čase a sú určené pre všetky vekové kategórie. Je známe, že ženy a dievčatá poznajú rôzne techniky zdobenia vajíčok, pretože sú veľmi šikovné. Na týchto tvorivých dielňach budeme ale pracovať s trošku netradičnou technikou  a to mramorovaním a krakelovaním, ktoré veľmi nepoznajú. Takže môžu sa naučiť aj tieto nové techniky.“ Vysvetlila nám pani riaditeľka a v herni kultúrneho strediska už netrpezlivo čakali žiačky, ktoré sa o týchto technikách zdobenia chceli dozvedieť viac a vyskúšať si ich v praxi.

„Tento deň je aj o tom, aby sa stretli deti z rôznych škôl, nie len z našej školy, ale dvere majú otvorené aj dospelí, či dôchodcovia. Každý môže prísť a naučiť sa niečo nové. Takéto tvorivé dielne sú vo väčších mestách a mňa napadlo, že aj tu u nás by sme mohli zorganizovať podobné a tiež sme si dali do plánu činností niekoľko takýchto dielní. Ak sa nám toto podarí, tak budeme pokračovať v tejto tradícií či už tu, alebo v priestoroch našej školy.“ Dodala pre náš portál riaditeľka ZUŠ Mgr. Jana Krišáková a následne sme sa presunuli k žiakom, ktorí po malej ukážke pedagógov, začali sami vytvárať krásne maľované vajíčka. Atmosféru dnešného dňa so ZUŠ sme sa pokúsili zachytiť vo fotografiách a videu, ktoré nájdete pod príspevkom. 

 

Foto & video: Redakcia MD

 {gallery}foto_kultura/malovane_vajicko{/gallery}

{youtube}pKflL4MACZE{/youtube}

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »