Mestské auto nik nechcel, znížili mu cenu

Ako sme vás informovali, na minulom zastupiteľstve sa odsúhlasil aj bod odpredaja osobného motorového vozidla Škoda Superb 1.9TDI 3U, ktoré donedávna využívali zamestnanci Mestkého úradu na služobné účely. Auto bolo vyrobené v roku 2004 a má najazdených vyše 340 000 kilometrov. Zastupiteľstvo sa vtedy uznieslo na predajnej cene automobilu odporúčanej znalcom, ktorá činila 4 971 eur. Mesto zverejnilo zámer predaja formou verejnej obchodnej súťaže na svojej stránke a v regionálnom denníku. Záujemcovia tak mali čas prejaviť o automobil záujem od 1.do včerajška, teda 18. marca.

Dnes sa preto mestskí poslanci zišli znovu na svojom 22. zastupiteľstve s jediným bodom, v ktorom vyhodnotili vyhlásenú verejnú obchodnú súťaž. Z plného počtu poslancov (11) na svoje miesta zasadlo iba 7 poslancov, čím aj tak bolo zastupiteľstvo uznášaniaschopné. Ako máte možnosť vidieť v priloženom videu pod príspevkom, v úvode rokovania informoval vedúci odboru majetku pri MsÚ Eduard Tišliar, že do verejnej obchodnej súťaže sa neprihlásil žiaden záujemca a preto sa súťaž považuje za neúspešnú.

Nastala preto otázka, v čom mesto zlyhalo, pričom poslanec Jozef Gorej (SNS) videl nedostatky hlavne v chabej prezentácií samotného odpredaja. Poslancovi sa zdá, že uverejnenie ponuky na chabo navštevovanej stránke mesta a jedným inzerátom v regionálnom denníku je nedostačujúce. Gorej preto vidí riešenie najmä v internetových médiách, ktoré sú jednak lacnejšie a v konečnom dôsledku oveľa viac vyhľadávanejšie a čítanejšie ako printové médiá. Poslanec preto navrhol zopakovať súťaž s pôvodnou cenou vozidla, ale väčšou internetovou propagáciou.

Jeho návrh ale neprešiel a poslanci znížili pôvodnú cenu odpredávaného vozidla zo 4 971 eur na 4 500 eur. Poslanci tiež usúdili, že so samotnou formou propagácie odpredaja mal ich kolega pravdu a preto do uznesenia zakomponovali aj zverejnenie ponuky so zapojením internetových médií a inzertných portálov. Verejná obchodná súťaž na staré vozidlo úradu sa preto znovu zopakuje a záujemcovia sa môžu prihlásiť od 23. apríla 2013. Dodajme, že mesto Dobšiná kúpilo nové vozidlo značky Škoda Superb v tento rok za 29 900 eur.  Argumentom na kúpu nového auta bolo technické aj morálne opotrebovanie starého vozidla, kde by podľa vyjadrení opravy stáli veľké peniaze. Podmienky odkupu vozidla si môžete prečítať v tomto dokumente.

Foto & video: Redakcia MD

{youtube}XTsrLqD_Zi4{/youtube}