Aktuality

V Dobšinej už začali plátať výtlky

 

Vodiči v Dobšinej sa konečne dočkali. Po tuhej zime, ktorá zanechala mestské vozovky v katastrofálnom stave, sa dnes začalo očakávané počítanie a pripravovanie výtlkov na prekrytie.

 

Už od skorého rána sa pracovníci mesta, spolu s objednanou firmou Tom-Stav so sídlom v Rožňave snažili dokonale očistiť asfaltový ementál na cestách.

 

Ako vidno na našich záberoch vo fotogalérií pod článkom, okrem ľudskej sily, boli využité aj ťažké mechanizmy, ktoré odvážali kopy starého asfaltu z vozovky hlavnej ulice. Ruku k dielu prikladali aj aktivační pracovníci vybavení lopatami, čakanmi a metlami. O samotnom priebehu prác sme sa informovali u konateľa Podniku služieb mesta Tibora Harmathu.

 

„Robí to firma, ktorá vyhrala výberové konanie a my momentálne pripravujeme výtlky. Dnes všetko vyrezávame a vyčisťujeme a zajtra príde prvá várka asfaltu a bude sa robiť ulica SNP, smerom ku ihrisku a taktiež ulice Jarková, Zimná a Nová. Všetko čo sa bude dať sa popláta a keď sa dokončia práce v meste mala by prísť na rad aj Lányi Huta.“ Priblížil v telefonickom rozhovore konateľ Podniku služieb mesta Dobšiná

 

Ako už odznelo, mesto prevádza iba prípravné práce na zaplátanie Dobšinského tankodrómu. Samotnú realizáciu prevádza firma Tom-Stav, ktorej štatutár Marián Tomášik podpísal s mestom zmluvu o dielo presne 05. apríla, pričom samotný dátum účinnosti zmluvy datujeme na včerajšok, teda 16. apríla. Mesto Dobšiná z mestského rozpočtu tak tejto firme za odvedenú prácu zaplatí podľa dohody 11 807 eur a práce by mali byť podľa informácií ukončené do 05. mája. 

{gallery}foto_aktuality/vytlky_dobsina{/gallery}

Foto: Redakcia MD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »