Dobšinčania zachránili papierom 43 stromov

Už od dnešných ranných hodín začalo brázdiť ulice mesta Dobšiná nákladné vozidlo spoločnosti Brantner. Tá prostredníctvom miestneho rozhlasu v uplynulých dňoch upovedomila obyvateľov o odvoze nepotrebného papiera.

Ponúkala zaň vecné ohodnotenie vo forme toaletného papiera, či vo väčších množstvách aj finančnú hotovosť. Záujem obyvateľov bol obrovský. Vodičovi neustále vyzváňal telefón s novými údajmi, ktoré ho navádzali priamo k obyvateľom.

Spoločnosť Brantner sa podľa informácií aktívne podieľa aj na podpore rôznych environmentálne orientovaných akcií, ktorých cieľom je ukázať najmä najmladšej generácii, aká dôležitá je starostlivosť o životné prostredie. Jednou z aktivít je už spomínaný výkup papiera. V Dobšinej či už sa jednalo o noviny, časopisy, či dokonca knihy, všetko bolo starostlivo odvážené a naložené do vozidla, pričom papier ďalej putoval na recykláciou. Podstatne sa týmto spôsobom spracovania zmierňujú škodlivé dopady ďalších výrobkov. Z vytriedeného odpadového papiera sa v papierňach vyrobí nový, vďaka čomu sa nemusí vyrúbať toľko stromov a zníži sa množstvo odpadu.

Podľa dostupných informácií , výrobou jednej tony papiera zo starého papiera v porovnaní s výrobou z celulózy sa podstatne zníži znečistenie ovzdušia a vody a zachráni sa 17 stromov. Chcete vedieť koľko ich dnes zachránili Dobšinčania tým, že nepotrebný papier odovzdali? Bolo ich presne 43,lebo ako nám povedal pracovník, ktorý papier z dobšinských domácností zvážal „vyzbierali sme vyše 2,5 tony starého papiera, ktorý pôjde na ďalšie spracovanie. V Dobšinej sme boli 5 hodín a auto , ktoré bolo plne naložené, sa obrátilo dvakrát.“ Priblížil nám pracovník firmy Brantner. Životnému prostrediu môžeme pomôcť všetci a niekedy k tomu stačí naozaj málo.

{gallery}foto_aktuality/papier_brantner{/gallery}

Foto: Redakcia MD