Úrad práce má nový informačný systém

Služby pre občanov by mal skvalitniť a zefektívniť nový informačný systém, ktorý sa zavádza v týchto dňoch na úradoch práce, nevynímajúc Dobšinú.  Centrálna evidencia  uchádzačov o zamestnanie  a centrálna databáza  voľných  pracovných miest   umožní  ľahšie  a  rýchlejšie nájsť  nezamestnanému vhodné  voľné pracovné miesto v rámci celého Slovenska.

Úrady práce chcú poskytovať kvalitné služby,  nový systém  testujú už niekoľko mesiacov, súčasne prebiehajú školenia. Cieľom všetkých zamestnancov úradov práce je osvojenia si nových postupov práce, ich perfektné  zvládnutie  k spokojnosti   klientov.

„Nie je to jednoduché, preto sa obraciame  na všetkých občanov so žiadosťou o pochopenie, trpezlivosť a tolerovanie možného občasného  zdržania sa pri  vybavovaní.“ Povedala Ing. Daniela Potočná z UPSVáR Rožňava a dodala.

„Po uvedení nového  informačného  systému služieb pre uchádzačov o zamestnanie do praxe, bude  pokračovať v letných mesiacoch elektronizácia  aj v oblasti  systému štátnych sociálnych dávok.“ Uviedla pre náš portál Ing. Daniela Potočná z UPSVaR v Rožňave.

Koniec byrokracie  pre klientov bude znamenať komplexná informatizácia všetkých spisov a dokumentov na úradoch – čo je cieľom celého projektu. Občan viac nebude musieť  so žiadosťou, dokladmi cestovať  len na  úrad v mieste bydliska, ale všetko  si vybaví  na jednom úrade, na  tom, ktorý mu je najbližšie.