Šport

Tretie bikrosové preteky prebehli úspešne

 

V sobotu 09. augusta sa uskutočnil už tretí ročník bikrosových pretekov. Tie boli situované na sídlisko Rozkvet, kde v roku 2011 za pomoci a iniciatívy miestneho obyvateľa Vladimíra Václavíka vyrástla bikrosová dráha. Mnohí obyvatelia to vtedy privítali s nadšením, keďže ako je známe, veľa vyžitia najmä pre deti a mládež z dôvodu chýbajúcich detských ihrísk v Dobšinej nie je. Minulé sobotňajšie podujatie bolo o to príjemnejším, že jazdcom a návštevníkom prialo aj počasie, pre ktoré bol termín preteku už raz presunutý.

Pripomeňme, že Bikrosová dráha má rozlohu plochy 2400m2, v dĺžke 200m. Na trati prebehli aj veľké rekonštrukčné úpravy, pre čo najlepšie vyžitie. Na sobotňajšom preteku nechýbalo občerstvenie, guláš a lákadlom bola aj večerná afterpárty. Prinášame vám kompletné výsledky z preteku a pod príspevkom nájdete aj úplné video a fotografie. Dodajme, že o deň na to, teda v nedeľu 10. augusta, sa za pomoci otca dobšinskej bikrosovej dráhy Vladimíra Václavíka ,otvoril Bike Park v rekreačnom stredisku Július pri Vyšnej Slanej. Bike Park vedie priamo popri lyžiarskom svahu a vybudovali ho ochotní dobrovoľníci bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Kategória 1. miesto 2. miesto 3. miesto
0 – 6 rokov Adam Ondrejčík Félix Kováč Adam Valko
7 – 10 rokov Lukáš Lacko Vratko Varga Marko Petras
11 – 14 rokov Marián Turic Radovan Šiška Matúš Lapšanský
15 – 17 rokov Kristián Legát Tomáš Slivenský Jakub Gorecký
18 – 30 rokov Jozef Semančík Pavol Kičín Richard Václavík
Kategória dievčat Natália Gorecká Zuzana Ondovová Nela Krišková
Kategória žien Kristína Štyriaková Viktória Halászová Veronika Takáčová

 

Foto: Lukáš Koska & Vladimír Václavík, video:  YouTube

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Translate »