Oficiálna webstránka mesta Dobšiná mení svoju podobu

V minulosti sme sa stavu mestskej webstránky venovali viackrát  a to na podnet samotných občanov, ale aj návštevníkov nášho mesta. Po našich upozorneniach na nedostatky sa ešte začiatkom minulého roku diskusia ohľadom oficiálnej webstránky mesta preniesla aj na pôdu Mestského zastupiteľstva. Predchádzalo tomu stretnutie Kultúrnej komisie pri MsZ, na ktorú sme boli prizvaní aj my. Komisia kultúry totiž v minulosti dostala za úlohu vypracovať plán zlepšenia mestskej internetovej prezentácie a na jej zasadaní padli aj rozhodnutia, o ktorých sme vás informovali.

Ako vtedy povedal poslanec Jozef Gorej (SNS), ktorý je predsedom komisie kultúry: „Mali sme kultúrnu komisiu a komisia sa zaoberala, keďže sme dostali úlohu na minulom zasadaní, webstránkou mesta Dobšiná. Prizvali sme aj pána Kariku a ten nechal vypracovať  nezávislý posudok. Kultúrna komisia zistila, že stránka je zastaraná, chceme ju dať prerobiť. Zistili sme, že tvorcom webstránky je firma Webygrop a treba na nej zakomponovať hlavne to, čo, kde môže občan vybaviť .To menu treba sprehľadniť a upraviť grafiku.“ Povedal poslanec Gorej a vzhľad starej stránky si môžete pozrieť nižšie. foto_aktuality_web Odvtedy vraj s firmou Webygropu prebehli viaceré rokovania, no v priebehu roka sa nič výrazné neudialo. Až včera sme zaznamenali na oficiálnej stránke mesta aktivity vo forme výmeny dizajnu a oznamu, že sa na stránke pracuje. Ako môžete vidieť, stránka mesta Dobšiná dostala nový, oveľa prívetivejší a intuitívnejší vzhľad. Ako pre náš portál povedal Mgr. Milan Gonda, informatik MsÚ: “Na stránke sa stále pracuje a momentálne prebieha prenášanie údajov. Postranné menu by malo zmiznúť úplne a zostať by malo iba horné menu so svojimi podkategóriami.“ Koľko vynovenie stránky bude stáť sa nám zatiaľ zistiť nepodarilo vzhľadom na stále prebiehajúce práce.

Po dlhej dobe je teda nádej, že Dobšiná bude mať modernú, prívetivú a mesta hodnú internetovú prezentáciu, čo iste ocenia obyvatelia, ale aj návštevníci. Všimli sme si aj, že stránka má mať aj anglickú verziu, ktorú zaiste uvítajú zahraniční návštevníci, ktorí poľahky budú môcť nájsť požadované informácie v tomto dnes najrozšírenejšom jazyku. Práce na internetovej prezentácií nášho mesta by mali podľa dostupných informácií prebiehať počas celého mesiaca, dokedy sa majú „odladiť“ všetky nedostatky a zakomponovať požadované údaje a funkcie.

Ilustračné foto: Redakcia MD