Šokujúca realita Dobšinej na videu!

Práve dnes obletelo najväčšiu sociálnu sieť video, ktoré doslovne vyráža dych. Mnohí sa pritom ešte nestihli spamätať z hŕby kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré Dobšiná absolvovala počas Dní mesta a samotných Turíc. V Dobšinej boli pre verejnosť pripravené podujatia a akcie, ktoré nám mohlo závidieť nejedno mesto, pričom sa tak podľa kompetentných dialo pre spokojnosť návštevníkov, ale najmä pre pozitívnu propagáciu nášho mesta v celoslovenskom meradle.Po vzhliadnutí spomínaného videa, ale mnohí hovoria iba o pozlátku skutočnej reality.

Iba deň po skončení Turíc sa vybrala partia Dobšinčanov a mestský poslanec Ján Slovák (nezávislý) cez miestnu cigánsku osadu, do ktorej sa odváži málokto. Svoju cestu zaznamenali na kameru a ich zábery okamžite rozprúdili diskusiu o tom, aká je skutočná realita Dobšinej a tiež, ako sa vedenie mesta s týmto problémom hodlá popasovať. Zábery samotné miestami vyrážajú dych. Načierno postavené obydlia, v ktorých bývajú ľudia, navyše s malými deťmi sú samozrejmosťou.

Alarmujúci je predovšetkým počet stavieb, ktoré sa nachádzajú za polorozkradnutou bytovkou. Celý obraz dotvárajú všadeprítomné odpadky, na úplne zdevastovanej ceste a okolí, za čo by sa nemusela hanbiť ani veľká skládka komunálu. Na záberoch taktiež vidno, že osadníci s niečím musia kúriť a tak si to odniesli stromy v okolí chatrných obydlí. Dobšinčania majú preto oprávnené otázky, ako mesto chce túto situáciu riešiť, keď mnohí jeho predstavitelia situáciu zachytenú vo videu nepoznajú, lebo tam ani neboli, no tiež sa dožadujú odpovedí kompetentných úradov, či už vo vzťahu k hygiene, čiernemu stavebníctvu, ale aj sociálnej oblasti. Video, ktoré mnohí označujú ako z krajiny tretieho sveta vám prinášame pod príspevkom.

Video: Tomáš Mišanko, Ilustračné foto: Redakcia MD